Google Masaüstü Aramaları İçin Koyu Tema Seçeneği Geldi!

Google Masaüstü Aramaları İçin Koyu Tema Seçeneği Geldi!

0
Google Masaüstü Aramaları İçin Koyu Tema

Dünya genelinde kullanılan arama motoru Google masaüstü aramalarında sonunda koyu tema seçeneğini sunmaya başladı. Söz konusu özelliğe erişim herkese açık değil. Ancak bazı kullanıcılar, yapacakları aramalar sırasında karanlık moda geçebilme yönünde bir bildirimle karşı karşıya kalmaktalar. Google masaüstü aramaları için koyu tema seçeneği geldi!

Geçtiğimiz aylarda Google’ın masaüstü için karanlık mod seçeneği üzerinde çalışmaya başladığı söylenmekteydi. Bunun yanında şirket net bir tarih belirtmeyi tercih etmedi. Söz konusu özelliğin getirilmesi kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla beklenirken ilk heyecanlandıran adımlar görüldü.

Google masaüstü aramaları için koyu tema seçeneği geldi

Google, sizlerin de bildiği gibi Android ve iOS uygulamalarına çok daha erken koyu tema seçeneğini aktarmıştı. Şimdi ise biraz geç kalınmış olsa da masaüstü aramaları karanlık görünüme sahip olabiliyor. Maalesef şimdilik bu her kullanıcı için geçerli bir durum değil. Yalnızca kimi şanslı kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor. Bunun sebebi ise ne yazık ki açıklanmadı. Fakat sınırlı sayıda kullanıcıya bu özelliğin sunulması da yakında herkese açık olacağı anlamına gelmekte.

Google’ın kısıtlı sayıda kullanıcılar için sunduğu bu özelliğe sizde sahip olabilirsiniz. Eğer Google masaüstü karanlık mod özelliğine sahipseniz bu şekil de bir ekran karşınıza çıkacaktır:

Google Masaüstü Aramaları İçin Koyu Tema Seçeneği Geldi

Google sekmenizde “Koyu tema artık kullanılabilir,” yazısı ile karşılaştıysanız bu iyiye işaret! Hemen “” butonuna tıklayarak simsiyah bir görünüme anında ulaşabilirsiniz. “Hayır, teşekkürler” butonunu işaretlerseniz ise muhtemelen bir süre daha bu bildirimle karşılaşmanız zor.

Özellikle son yıllara bakıldığı zaman pek çok sosyal medya platformu koyu tema, karanlık mod özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcı deneyimi ön planda tutulurken bu şekilde bir adım atmamak imkansızdı. Yakında çok daha fazla platformda bu özellikle karşılaşacağımızı umuyoruz. Zira koyu görünüm göz yorgunluğunu azalttığı gibi enerji tasarrufu konusunda da kullanıcıya fayda sağlıyor.

Peki ya sizin Google arama sayfanızda koyu tema seçeneği mevcut mu? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir