İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook Campus! Öğrencilere Özel Ağ Kuruldu

Facebook Campus! Öğrencilere Özel Ağ Kuruldu


Facebook Campus! Öğrencilere Özel Ağ

Sosyal medya uygulamaları arasında dünya genelinde en çok kullanılanı olan Facebook, Facebook Campus ile geçmişine yönelik bir hamle yaptı. Sadece öğrenciler için geliştirilen bu özel ağ ile birlikte 16 yıl sonra tekrardan bu ağı öğrenciler için kurmuş oldu.

Kuruluş yılı 2004 olan ve mevcut durumda 1.79 milyar kullanıcısı bulunan uygulama, sadece okul e-posta adresleriyle kayıt olunan bir sistemi kullanıma sundu. Yeni oluşturulan özellik kısmından giriş yapan öğrenciler, sıradan hesaplardan farklı bir akışa sahip olacak.

Facebook Campus kullanıma alınıyor

Kullanıma açılan özellik öncelikle ABD’deki öğrenciler odaklı geliştirildi. Sosyal ağ özellikle okullara hakkındaki içerikleri öğrencilerin karşısına çıkaracak. Aynı zamanda her zamanki Facebook ana akışından farklı bir akış öğrencileri karşılayacak. Atılan bu adım ile öğrencilerin birbiriyle daha kolay iletişim kurmasına ortam hazırlanmış olacak.

Bunun yanı sıra herhangi bir Facebook kullanıcısı, Campus ağındaki paylaşıma ulaşamayacak. Bu da yeni oluşturulan bu bölümün sadece öğrencilere yönelik olduğunun göstergesi niteliğinde. Öğrenci olmayanların da .edu uzantılı bir e-postaya sahip olmamaları, ağa üye olmalarını engelleyecek.

Kurulduğu yıldan beri Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi kullanıcısı çok olan sosyal platformları da bünyesinde barındırıyor. Bünyesine kattığı diğer uygulamalar ile birlikte toplam kullanıcı sayısını fazlasıyla arttırdı..

Son zamanlarda genç kitlenin Facebook’u kullanmayı bıraktığı herkes tarafından biliniyor. Snapchat, TikTok, YouTube ve Instagram gibi uygulamaları kullanan kullanıcıların, Facebook’a kazandırılması amaçlanıyor.

Atılan bu Facebook Campus adımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap