Facebook Campus! Öğrencilere Özel Ağ Kuruldu
 1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri

Facebook Campus! Öğrencilere Özel Ağ Kuruldu

0
Facebook Campus! Öğrencilere Özel Ağ

Sosyal medya uygulamaları arasında dünya genelinde en çok kullanılanı olan Facebook, Facebook Campus ile geçmişine yönelik bir hamle yaptı. Sadece öğrenciler için geliştirilen bu özel ağ ile birlikte 16 yıl sonra tekrardan bu ağı öğrenciler için kurmuş oldu.

Kuruluş yılı 2004 olan ve mevcut durumda 1.79 milyar kullanıcısı bulunan uygulama, sadece okul e-posta adresleriyle kayıt olunan bir sistemi kullanıma sundu. Yeni oluşturulan özellik kısmından giriş yapan öğrenciler, sıradan hesaplardan farklı bir akışa sahip olacak.

Facebook Campus kullanıma alınıyor

Kullanıma açılan özellik öncelikle ABD’deki öğrenciler odaklı geliştirildi. Sosyal ağ özellikle okullara hakkındaki içerikleri öğrencilerin karşısına çıkaracak. Aynı zamanda her zamanki Facebook ana akışından farklı bir akış öğrencileri karşılayacak. Atılan bu adım ile öğrencilerin birbiriyle daha kolay iletişim kurmasına ortam hazırlanmış olacak.

Bunun yanı sıra herhangi bir Facebook kullanıcısı, Campus ağındaki paylaşıma ulaşamayacak. Bu da yeni oluşturulan bu bölümün sadece öğrencilere yönelik olduğunun göstergesi niteliğinde. Öğrenci olmayanların da .edu uzantılı bir e-postaya sahip olmamaları, ağa üye olmalarını engelleyecek.

Kurulduğu yıldan beri Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi kullanıcısı çok olan sosyal platformları da bünyesinde barındırıyor. Bünyesine kattığı diğer uygulamalar ile birlikte toplam kullanıcı sayısını fazlasıyla arttırdı..

Son zamanlarda genç kitlenin Facebook’u kullanmayı bıraktığı herkes tarafından biliniyor. Snapchat, TikTok, YouTube ve Instagram gibi uygulamaları kullanan kullanıcıların, Facebook’a kazandırılması amaçlanıyor.

Atılan bu Facebook Campus adımı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 1
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir