1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Facebook Akıllı Saat Üretecek! Önümüzdeki Yıl Satışta

Facebook Akıllı Saat Üretecek! Önümüzdeki Yıl Satışta


Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, üretim yelpazesini genişleterek kendi akıllı saatini ilerleyen yıllarda satışa sunmayı hedeflemekte. Önümüzdeki yıl satışa sunulması planlanan akıllı saat ile ilgili detaylar şuan fazlasıyla sınırlı. Facebook akıllı saat üretecek.

Günümüzde sadece bir sosyal medya platformu değil de teknoloji şirketi konumunda bulunan bir Facebook var. Dev şirket 2014 yılında Oculus şirketini satın alarak sanal gerçeklik dünyasına fazlasıyla katkıda bulundu. Kısa süre önce yapılan bir habere göre Facebook, üretim bünyesine akıllı saati eklemeyi planlıyor.

Yapılan habere göre Facebook’un üreteceği akıllı saat, Android işletim sistemi tabanlı bir akıllı saat olacak. Fakat saatte yer alacak işletim sisteminin Google’ın Wear OS işletim sistemi mi yoksa başka bir sistem mi olacağı bilinmezliğini koruyor. Ancak bu konuda bizi aydınlatacak bir iddia mevcut. Söz konusu akıllı saatin önümüzdeki yıl satılmaya başlanacağı iddia ediliyor.

Facebook akıllı saat üretecek

Facebook Akıllı Saat Üretecek

Haberin devamında belirtilenlere göre dev şirketin akıllı saati mesajlaşma desteği ile sağlık ve fitness özelliklerine odaklanacak. İddiaya göre Facebook, üreteceği cihazlar için kendi işletim sistemini geliştirmeyi planlıyor. Bu sayede şirket, kendi ekosistemini yarat. Akıllı saate yönelik şimdilik resmi bir açıklama yok.

Facebook, şu anda güncel olarak Oculus sanal gerçeklik başlıkları ve Portal videolu görüşme cihazları üretiyor. Bununla birlikte şirket, Ray-Ban akıllı gözlükler ve Project Aria üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirketin akıllı gözlüğünün bu yılın ilerleyen aylarında gösterilme bilgisi mevcut.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap