Evde Kal Yeni Alışkanlıklar Kazan!

Evde Kal Yeni Alışkanlıklar Kazan!

0

‘Krizler, alışkanlıkları değiştirmek ve yenilerini yaratmak için bir fırsattır. Bazen her şey yokuş aşağı gider ve durdurmaya gücümüz yetmez. Bu yalnızca hayatlarımızda değil, iş yerlerinde, büyük şirketlerde ve devletlerde bile olabilir.”  

Bu günlerde sadece hayatlarımızda, iş yerlerinde, büyük şirketlerde veya devletlerde değil tüm dünyada yaşanan bir kriz var. 2. dünya savaşından bu yana dünyadaki tüm insanları etkileyen bundan büyük bir olay olmadı.   ”Bu durumlarda olayları analiz edemeyiz veya farkında olsak da kötü gidişata engel olamayız. Her şey tamda bitti dediğimiz yerde alışkanlıkların doğasına hakim biri çıkar ve tüm gidişatı tersine çevirebilir. Geçmiş bunun örnekleriyle doludur.   Bu evde kaldığımız süreç içerisinde alışkanlıklarımızın doğasına hakim olmaya çalışacağız. Bir bilgisayar yazılımı gibi beynimizi programlayacağız. Bu durum olmadan önce neler yapıyorsak canımız gene o şeyleri yapmak isteyecek.   Örnek olarak her gün saat 3’de sokakta yürüyüş yapmaya çıkıyorsanız, o saatte gene yürüyüş yapmayı isteyeceksiniz. Gün içerisinde arkadaşlarınızla bir cafe de oturup sohbet ediyorsanız, canınız tekrar o ortamda bulunmayı isteyecek. Bizde bu durumu kontrol altına almaya çalışacağız.  

Virüs dolayısıyla dışarıya çıkamadığımız bu günlerde alışkanlıklarımızı değiştirmeye çalışarak hayatımızı yaşanılabilir kılacağız. Bu zorlu süreçte edinmek istediğiniz alışkanlıkları düşünmenizi istiyorum sizlerden. Düzenli kitap mı okumak istiyorsunuz? Resim çizmeyi öğrenmek veya gitar çalmak mı istiyorsunuz? bunlar sadece benim sizlere verdiğim örnekler.

Sessiz ve kendinizle baş başa kaldığınız bir ortamda bu konuyu ciddi bir şekilde ele alın. Hayatınızın geri kalanında iyi ki yapmışım diyebileceğiniz bir alışkanlık edinmenin şimdi tam sırası. Evde kapalı kaldığımız şu zamanda olumsuz ve karamsar olmak yerine, kalkın ayağa ve silkelenin. Yeni hobiler, yeni alışkanlıklar edinip belirlediğiniz konularda uzmanlaşın.

Ve unutmayın mecbur kalmadıkça evinizden çıkmayın. Önleminizi hem kendiniz alın hemde sevdiklerinize önlem aldırın. Hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir