Evde Kal Türkiye! Çağrısı Yapan Ünlüler

Evde Kal Türkiye! Çağrısı Yapan Ünlüler

0
 
Tüm dünya gibi Türkiye’de Corona Virüsü ile mücadele ediyor. 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye’de ilk vaka tespit edilmişti ve ülkemizde corona virüsü bulaşmış ülkeler arasına adını yazdırmıştı. Son açıklamalara göre ise 191 kişi virüse yakalandı ve 2 kişi virüsten dolayı hayatını kaybetti.
 
Yaşanan bu gelişmeler sonrasında konu ile ilgili resmi kurumların uyarıları daha da ciddiye alınmaya başlandı. Virüsün en çok bulaşma eğilimi gösterdiği kısım ise yurt dışından gelen vatandaşlarımız. Yurt dışından yeni gelenler için daha önceden 14 gün kuralı yayınlanmıştı.
 


 
 
Virüsün önünü kesmek için bir çok önlem alınmasına rağmen halen daha tam olarak başarıya ulaşılmış değil. Bunun yanında sanat dünyasından ve sosyal medyadan bilinçli bir şekilde destek #EvdeKalTürkiyem sloganıyla hızla büyüyor.
 
Evde Kal Çağrısı Yapan Ünlüler:
 
Şevval Şam, Işın Karaca, Hande Ünsal, Burcu Gündeş, Fatma Turgut, Aynur Aydın, Seda Sayan, Ebru yaşar, Bengü, Ferhat Göçer gibi isimlerde bu çağrıyı sosyal medya üzerinden duyurdu. bazı sanatçıların ofislerini eve taşıdıklarını görüldü. Diğer yandan Sosyal medya üzerinden evde durmayın mesajı atan Murat Boz yanlış anlaşıldığını aktardı.
 
Murat Boz sosyal medya üzerinden tepki geldi. Pek çok isim evde kal Türkiye çağrısı yaparken Murat Boz’un yaptığı açıklamada zor günlerden geçiyor olabiliriz. Ama kendimizi eve hapsetmemeliyiz. Hava güzel olduğu için dışarı çıktım. Sporumu açık havada yapacağım. Sizde çıkın, evde durmayın, sporunuzu yapın. Hava güzel. Moral bozmayın. Millet olarak zor günleri atlatacağız. Açıklaması sonrası yeniden bir açıklama yaptı. Yanlış anlaşıldığını ifade etti.
 


 
 
Evinde kal Türkiye etiketine destek veren siyasetçilerden bir tanesi de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin oldu. Belediye ve belediyeye bağlı şirketlerin kiracılardan Corona virüsü nedeniyle kapatılanlar için iş yerleri açılanana kadar kira almayacaklarını açıkladı. Nisan ayında ise kiralara yüzde 50 indirim müjdesini verdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir