Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı! Özellikleri Neler?

Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı! Özellikleri Neler?

1
Hayat Eve Sığar Uygulaması Yayınlandı

Hayat Eve Sığar uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen bir uygulamadır. iPhone, Android telefon ve tabletlerde kullanılmaktadır. Peki uygulama kullanıcılara neler sunuyor? Türkiye’de herkesin telefonuna indirmesi gereken uygulama hakkında detaylar bu yazımızda.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ülkemizi de tehdit etmeye devam ediyor. Milyonlarca vatandaş, zorunlu bir sebebi olmadığı sürece sokağa çıkmıyor, kendini izole ediyor.

Bir yandan da virüs vakalarının görüldüğü şehirler ve bölgeler ise farklılık gösteriyor. Virüs hakkında detaylı bilgi paylaşan Hayat Eve Sığar uygulaması, doğrudan T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirildi. Şu an App Store ve Google Play Store üzerinden ücretsiz indirilebilen uygulama, COVID-19 salgın tehdidinin minimuma indirilebilmesi ve enfekte olan kişilerin takip edilmesi için geliştirildi.

Uygulama, yaklaşık 4 MB’lık bir yer kaplamakta ve saniyeler içinde cihazınıza inmekte. Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza “Bu uygulama seni ve çevrendekileri Corona virüsünden korumak için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir” mesajı çıkıyor.

Hayat Eve Sığar Şimdi indir.

Hayat Eve Sığar Uygulaması ile yapılabilecekler:

İstediğiniz sıklıkta güncel veriler esas alınarak hazırlanmış Covid-19 testini doldurarak durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aileniz ve sevdiklerinizi (izin vermeleri halinde) ‘Ailem‘ sekmesindeki listenize ekleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve riskli bir durumla karşılaşmadan önce önlem alabilirsiniz.

Konum servislerine izin verdiğinizde, uygulama sizi riskli bölgelere yaklaştığınızda uyaracak ve haritada anlık olarak yaklaşmamanız gereken alanları görebileceksiniz.

Kullanıcı hesabınızı doğrulamak için ise telefonunuza bir kod gönderilerecek. Hesabınızın doğrulanması, sizi uygulamanın daha iyi yönlendirmesine ve riskli bölgelerden korunmanıza yardımcı olacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Güzel bir uygulama olmuş, umarım normal yaşantımıza bir an önce döneriz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir