Corona Virüsünün İnsanlığa ve Dünyaya Etkileri (Video)

Corona Virüsünün İnsanlığa ve Dünyaya Etkileri (Video)

0

Ünlü bir Youtube kanalı olan ve bilim videolarıyla tanınan kurzgesagt, dünyayı ciddi anlamda değiştirmekte olan Corona Virüsü salgını ile ilgili bir video yayınladı. Video içerisinde COVİD-19 hastalığının nasıl ortaya çıktığından tutun, bu hastalığın insan vücuduna etkilerine kadar tüm detaylar ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.

Corona Virüsünün neden olduğu acı veren bu salgın harita üzerinde ülkelerin sınırlarını etkilemese de dünyayı değiştirmeye şimdiden başladı. Geçmişten günümüze kadar görülmüş olan salgın hastalıkların çoğundan daha az ölümcül olan bu virüs yayılma hızı nedeni ile can kayıplarını ciddi derecede arttırmaya devam ediyor.

Bu salgınla kişisel olarak başa çıkmamız aslında oldukça basit. Elimizi bol sabunlu su ile sık sık yıkayacağız, sosyal mesafemizi koruyarakmecbur kalmadıkça da evden çıkmayacağız. Peki bu kısıtlı önlemlerin bile böylesine önem taşımasının nedeni ne?

Çin’de yapılan son araştırmalara göre COVID-19’u atlatanların akciğer kapasiteleri %20 oranında düşüyor. Yani bu virüsten vücudunuz kurtulsa bile etkileri devam ediyor. Yıllarca sigara içmiş bir kişinin ciğerleri gibi bir ciğer vücudunuzda beliriyor.

Corona virüsünün insanlığa daha ne kadar tehdit unsuru olacağı merak konusu olsa da bu durumda net bir bilgi henüz yok. Ancak bulunduğumuz süre içerisinde eldeki bilgiler doğrultusunda en net ve doğru bilgileri paylaşıldığı bir video var.

Corona Virüsü Nedir ve Ne Yapman Gerekir?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir