Ethereum için beklenen onay çıktı! Fiyatı artar mı?

Ethereum için beklenen onay çıktı! Fiyatı artar mı?

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geçtiğimiz saatlerde beklenmedik bir hamleye imza attı. Bitcoin ETF’sinin ardından sekiz adet Ethereum ETF’sini onayladığını açıkladı. Bu da kripto paraların ABD’de daha fazla yaygınlık göstereceği anlamına geliyor.

ABD, Ethereum ETF’si için yeşil ışığı yaktı

SEC, toplamda sekiz spot Ethereum ETF’sine onay verdiğini açıkladı. Onaylanan şirketler arasında BlackRock, Fidelity, Grayscale, Bitwise, VanEck, Ark Invest, Invesco ve Franklin Templeton gibi sektör devleri yer alıyor.

Bu kripto ETF’leri için önemli bir dönüm noktası olsa da, fonların hemen işlem görmeye başlamayacağını belirtelim. Onay alan markaların, SEC tarafından yayınlanacak kayıt beyanlarını beklemesi gerekiyor. SEC ve markalar arasında görüşmelerin devam ettiğini belirtelim.

SEC’in bu raporları incelediğini düşünürsek, Ethereum ETF’lerin piyasaya sürülmesi haftalar alabilir. Örneğin bir analist verdiği demeçte, “Çok sıkı çalışırlarsa birkaç hafta içinde tamamlanabileceğini düşünüyorum, ancak tarihsel olarak bu sürecin 3 ay sürdüğüne dair pek çok örnek var” dedi.

Ethereum ETF, Bitcoin’in yarattığı heyecanı devam ettirebilir. Şimdiye kadar Bitcoin ETF’leri için 14 milyar dolardan fazla para harcandığı dile getirildi. Bu kapsamda Ethereum fonlarına ilk birkaç yıl içinde 5-8 milyar dolar ödenebileceği tahmin ediliyor.

Bu karar aynı zamanda kripto para piyasasının büyümesine ve Ethereum’un değerlenmesine yol açabilir. Uzun vadeli sonuçlarını zamanla göreceğiz.

Not: Bu haber yatırım tavsiyesi değildir. Sadece bilgi verme amaçlı yazılmıştır.

Kaynak: https://shiftdelete.net/abd-ethereum-etf-onayi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir