DualSense Tuşları Bozuluyor Mu? PS5 Kullanıcıları Şikayet Ediyor
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri

DualSense Tuşları Bozuluyor Mu? PS5 Kullanıcıları Şikayet Ediyor

+ - 0

Kısa süre içerisinde PlayStation‘ı ilgilendiren forumlarda yapılmakta olan yorumlar ve paylaşımlardan anlaşıldığı kadarıyla DualSense‘de sorun var. Daha bir aylık olan PlayStation 5‘in kumandası DualSense’in bozulmaya başladığı anlaşıldı. Bir çok kullanıcıdan gelen bu geri dönüşler çığ gibi büyürken en çok bozulan tuşun ise R2 olduğu öğrenildi. Bozulma sorunu kronik mi sorusu akıllara gelmeye başlandı. DualSense tuşları bozuluyor mu ?

DualSense tuşları bozuluyor mu?

DualSense tuşları bozuluyor mu?

Geçtiğimiz ay yeni oyun konsolu PlayStation 5, teknoloji devi Sony tarafından piyasaya sürüldü. Eşine rastlanmamış seviyede hızlı olan yüklemeler, 4K çözünürlükte 120 Hz tazeleme oranı gibi etkileyici özelliklere sahip olan konsol, şimdilerde pek çok oyuncuyu tedirgin eden bir sorunla gündeme düştü. Oyuncuların geri bildirimlerine göre yeni nesil konsol için geliştirilen DualSense, donanım sorunları yaşamakta.

PlayStation’a yönelik forum sitelerinde yer alan bildirimlere göre oyuncular, DualSense’in tuşlarının bozulmaya başlamasından aşırı derecede şikayetçi durumdalar. Hatta kimi oyuncular, bozulmanın oyun oynarken meydana geldiğini, oyunun o haliyle kaldığını beyan ediyorlar. Bazı oyuncularsa ne yazık ki ortak bir tuştan şikayetçiler. Bu tuş, pek çok oyunda kritik önem arz edecek olan “R2“.

PlayStation 5’in en kritik parçası, kronik olarak sorunlu olabilir mi?

Daha önceki kumandalarla kıyaslandığı zaman DualSense tabiki çok daha fazla gelişmiş özellikleri bünyesinde barındırıyor. Buna kanıt oalrak, dokunsal geri bildirim özelliği gösterilebilir. Önceki nesil kumandalarda yer alan titreşim motorlarını terk eden Sony, bu kez çok gelişmiş bir dokunsal geri bildirim sistemi tercih etti. Böylelikle bir oyuncu, oyunu daha iyi bir şekilde hissedebiliyor. Ancak görünüşe göre yaşanmaya başlayan sorunlar, oyuncuların bu keyiften mahrum kalmalarına yol açıyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap