PlayStation 5 satışları zirvede! Bu oyun rekor kırdı

PlayStation 5 satışları zirvede! Bu oyun rekor kırdı

0

Sony, PlayStation 5 konsoluna yönelik son rakamları açıkladı. Geçtiğimiz üç yıllık süreç içerisinde beklentileri karşılamayan PS5, 2024’te de çalkantılı satışlarıyla gündem olacak gibi duruyor. Peki son çeyrekte ne kadar PlayStation 5 satıldı?

PlayStation 5 satışları 59,2 milyonu buldu

Sony, 2020 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana PlayStation 5 satışlarının 59,2 milyon adedi aştığını açıkladı. Konsol satışları beklentileri karşılamış olsa da, son mali yıla kıyasla düşüş gösterdiğini söylemek mümkün.

Sony, Ocak-Mart tarihleri arasındaki finansal kazanç raporunda, PS5 satışlarının toplam 20,8 milyon adet olduğunu açıkladı. Bu rakam şirketin 21 milyonluk hedefini yakaladığını gösteriyor. Ancak Sony’nin daha önceki hedefi 25 milyon satışa ulaşmaktı.

Dördüncü çeyrekte 4,5 milyon PS5 konsolu satılırken; geçen yılın aynı çeyreğinde bu rakam 6,3 milyon adet olmuştu. Bu kapsamda Sony, önümüzdeki çeyrekte PS5 satışlarının 18 milyon adede düşmesini bekliyor.

Tüm bu rakamlar ise PlayStation 5 ve 4 arasındaki rekabetin tartışma yaratacağını ortaya koydu. Şimdiye kadar 117 milyondan fazla PS4 satılmışken, bu rakam PS5 tarafında 59,2 milyon adette kaldı.

Öte yandan Arrowhead tarafından geliştirilen Helldivers 2 ise PS5 ve PC’de beklenmedik bir başarı elde etti. Buna göre oyun, sadece 12 hafta içinde 12 milyondan fazla sattı. God of War Ragnarök’ün koltuğuna oturan Helldivers 2, en hızlı satan PlayStation 5 oyunu oldu.

Kaynak: https://shiftdelete.net/playstation-5-satislari-2024-ilk-ceyrek

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir