Siyah PlayStation 5 DualSense Kontrolcüsü Geliyor

Siyah PlayStation 5 DualSense Kontrolcüsü Geliyor

0
Siyah PlayStation 5 DualSense Kontrolcüsü

PlayStation 5, uzun zamandır gündemi meşgul etmezken Türkiye fiyatının açıklanmasının ardından tekrar gündemimize girdi ve tavsiye edilen satış fiyatının 8 bin 299 TL olacağı duyurulmuştu. Tüm bu gelişmelerin sonrasında ortaya çıkan bilgiler ışığında siyah PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü canlı olarak görüntülendi.

Siyah PlayStation 5 DualSense kontrolcüsü geliyor

Birçok kişi tarafından sabırsızlıkla çıkması beklenen fakat oyun ücretlerinin dudak uçuklatmasıyla eleştirilen PlayStation 5, Kasım ayı içerisinde satışa sunulacak. Konsol hakkında ortaya pek çok bilgi atılmış olsa da DualSense kontrolcüsü için ”siyah renginin” gelmesi bekleniyordu ancak nasıl görüneceği hakkında bilgi mevcut değildi.

https://twitter.com/welltest789/status/1317210872662589447

Şimdi ise ortaya çıktığı kadarıyla, PlayStation 5’in siyah DualSense kontrolcüsü FCC yani Federal İletişim Komisyonu tarafından onay aldı. Twitter üzerinden bir kullanıcı ise kontrolcünün tuşlarının dahi siyah olduğunu yaptığı paylaşımla göstermiş oldu. Aynı zamanda şık tasarımıyla dikkat çeken oyun kolunun kablosuz olduğunu söylemekte fayda var.

Söz konusu olan kontrolcüde normal konsollardan farklı özelliklerde bulunuyor. Dokunsal geri besleme, adaptif tetikleme, kol içine gömülü mikrofon gibi özellikler kazanan bu kontrolcünün kullanıcılar tarafından merakla beklendiğini söylemek mümkün. Bunun dışında PS 5 DualSense kontrolcüsü geriye dönük olarak PS 4 oyunlarında kullanılabilecekken, PS 4 kontrolcüsünün PS 5 oyunlarında çalışmayacağını belirtelim.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan düşüncelerinizi bizimle yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Daha fazla teknoloji haberleri için sitemizden ayrılmayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir