Cybertruck Ertelendi! Tesla İddiaları Doğruladı
 1. Anasayfa
 2. Haberler

Cybertruck Ertelendi! Tesla İddiaları Doğruladı

0

Silikon vadisi merkezli otomotiv firması Tesla, Cybertruck ile ilgili açıklama yaptı. Şirket söz konusu olan açıklamada üretimin erteleneceğini belirtti. Cybertruck Ertelendi! Tesla İddiaları Doğruladı

Cybertruck Ertelendi! Tesla İddiaları Doğruladı

Cybertruck Ertelendi! Tesla İddiaları Doğruladı

Geçtiğimiz günlerde Cybertruck ile ilgili bir haber gelmişti. Gelen habere göre Cybertruck’ın gelmesi beklenen tarih ileri bir tarihe atılmıştı. Ancak şirketten konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmemişti. Şirket sessizliğini bozarak bir açıklama yaptı. Söz konusu olan açıklamada  Cybertruck erteleme haberlerini doğruladı.

Merakla beklenen Cybertruck modeli 2019 yılında tanıtılmakta. Ayrıca modelin 2021 yılında piyasaya sürüleceği belirtilmekteydi. Ancak bir süredir gündemde olan iddialar mevcuttu. İddialara göre modelin çıkış tarihinin erteleneceği söylenmekte. Şirket ise bu iddiaları doğrulayarak bekleyen hayranları üzdü. Ayrıca şirketin belirttiğine göre mühendislik hesaplamalarını ve tasarımı yeni tamamlanmakta. Ek olarak yeni modelin piyasaya sürülmesi için şimdilik erken olduğunu belirtmekte. Modelin 2022 yılında gelmesi beklenmekte.

Konu hakkında açıklama yapan CEO Elon Musk, “Çelik dış iskelet için yeni üretim süreçleri oluşturmamız gerekmekte. Bu süreçte farklı sorunlarla karşılaşmamız muhtemel. Cybertruck modeli farklı üretim teknikleri gerektirdiği için bizi zorlu bir süreç beklemekte.” ifadelerini kullanmakta.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda 2021 ikinci çeyrek mali raporunu yayımlayan Tesla, Cybertruck üretiminin Model Y’den sonra Texas’ta Gigafactory’de başlayacağını açıklamakta.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir