Tesla’dan eşi benzeri görülmemiş tasarım hatası!

Tesla’dan eşi benzeri görülmemiş tasarım hatası!

0

Tesla, elektrikli pickup modeli Cybertruck’ı geçtiğimiz aylarda seri üretime aldı ve ilk müşterilerine teslim etti. Büyük coşkuyla piyasaya sürülen aracın, daha önce görülmedik bir tasarım hatasına sahip olduğu keşfedildi. Araç sahipleri, jant kapaklarında beklenmedik sorunlar olduğunu söylüyor.

Tesla Cybertruck‘ın jant kapakları aşınıyor

Aksesuar şirketi T Sportline tarafından paylaşılan görseller, Cybertruck lastiklerinin yanaklarında gözle görülür hasar olduğunu ortaya koydu. Henüz 3500 km’yi bile tamamlamayan araçların aero jant kapaklarında plastik ve kauçuk yanıkları olduğu tespit edildi.

Jant bölgesinde yanak olarak adlandırılan kısım, lastiğin yola uyum sağlamasına ve darbeleri hafifletmesine olanak tanıyan esnek bir bölümü oluşturuyor. Ancak Cybertruck’ta jant kapağının yanak bölgesine çok fazla yakın olduğu ortaya çıktı. Bu da yanağın plastik kapağa temas etmesine yol açıyor.

Sektör üzmanları tarafından Tesla Cybertruck sahiplerine yapılan uyarıda, lastik hasarını önlemek için aero jant kapakların çıkarılması önerildi. Yanak çizikleri ilk başta sadece kozmetik olsa da, aşınmanın iç çelik kordonlarını açığa çıkardığı ve lastiği tehlikeye attığı belirtildi.

Bu beklenmedik kusur, Cybertruck gibi tamamen yeni bir araç tasarımının zorluklarını öne çıkarıyor. Köşeli gövdesiyle dikkat çeken elektrikli pickup, jant kapaklarıyla tartışma konusu haline gelmiş durumda. Tesla’nın bu sorunu ele alması ve jantı ücretsiz değiştirmesi bekleniyor.

1990 yıllarda piyasaya sürülen 3D grafikli oyunlardaki gibi yumuşak kenarlar yerine sert ve keskin hatlara sahip olan otomobil, önden bakıldığında bir uçağı anımsatıyor. Aracın tasarımı ilk gösterildiğinde büyük eleştiriye maruz kalsa da, satış sürecinde Tesla’ya övgüler yağdını belirtmek lazım.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-cybertruck-jant-kapagi-hatasi

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir