Tesla’dan Cybertruck’a bomba özellik! Tekne modu geliyor

Tesla’dan Cybertruck’a bomba özellik! Tekne modu geliyor

0

Tesla CEO’su Elon Musk, Cybertruck’ın hem su hem de karada seyahat edebileceğini açıkladı. “Tekne Modu” olarak adlandırılan yeni işlev sayesinde Cybertruck’ı belirli su mesafesinde kullanmak mümkün olacak. Bu seçenek, diğer pickup’larda olmamasıyla dikkat çekiyor.

Tesla Cybertruck 100 metre suda gidebilecek

Elon Musk’ın açıklamasına göre Tekne Modu, şu anda geliştirilme aşamasında. Bu özellik ile sürücüler, Cybertruck’ı bir tekne gibi 100 metre suya daldırabilecek. Tesla’nın paylaşımına göre bu, kabine su girişini önleyen gelişmiş kapı contalarıyla mümkün olacak.

Cybertruck’a gelecek daha yenilikçi bir özellik ise “Wade Modu”. Bu özellik Cybertruck’ın süspansiyon sistemini kullanarak aracı yükseltecek. Böylece sudan geçerken bataryaya aktif basınç uygulayacak. Basınçlı batarya, suyun elektrikli bileşenlere nüfuz etmesini ve zarar vermesini önleyecek.

Bazı elektrikli araçların suda gitme yeteneği sahip olduğunu, ancak klasik metal tekniklerini kullandığını belirtmek gerekiyor. Tesla’nın basınca dayalı yaklaşımı ise bataryayı koruyor. Bu yaklaşım, özellikle arazi araçlarının elektrifikasyona dönüşümünde önemli rol oynayabilir.

Cybertruck için Tekno ve Wade modlarının ne zaman erişime açılacağı bilinmiyor. Ancak Musk, her iki özelliği aktif olarak geliştirdiklerini ve sadece dış kapı contalarının değişmesiyle kullanılabileceğini söylüyor.

Cybertruck satış yasağı, tesla satış yasağı, cybertruck foundation

Öte yandan lüks araçlar üretmesiyle bilinen Hongqi, geçtiğimiz günlerde yeni SUV modelinin dayanıklılığını gözler önüne serdi. Hongqi HS5, ateş topuna meydan okudu ve tuğla duvarın içinden geçti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-cybertruck-tekne-modu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir