Clubhouse Yeni Bir Özellik İle Geliyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Clubhouse Yeni Bir Özellik İle Geliyor!

+ - 0

Popüler sosyal medya platformu Clubhouse yeni bir haberle geldi. Platform, moderatörlerin link ekleyebildiği sabitlenmiş bağlantılar özelliği ile karşımıza gelmeye hazırlanıyor. Clubhouse Yeni Bir Özellik İle Geliyor!

Clubhouse Yeni Bir Özellik İle Geliyor!

Clubhouse Yeni Bir Özellik İle Geliyor!

İçinde bulunduğumuz yıl içinde Clubhouse en çok ses getiren uygulamalardan biri oldu. Uygulama içinde yer alan davetiye sistemi ile oldukça popüler. Şimdi de platform yeni bir özellik ile kullanıcılarının karşısına geçmeye hazırlanıyor. Yeni özellik ile birlikte moderatörler, Clubhouse odalarında sabitlenen bağlantılar özelliği ile web linklerini paylaşabilecekler.

Söz konusu uygulama davetiye sisteminin kaldırarak herkese üye olma imkanı sunmakta. Ancak gün geçtikçe uygulamanın popülerliği azalmaya başladıkça yetkililer duruma el atmaktalar. Eski popülerliklerini kazanmak isteyen platform yeni özellikleri bünyesine katmaya çalışmakta. The Verge tarafından gerçekleştirilen On The Verge etkinliğinde yer alan Clubhouse, yeniden popüler olmak için çalışmalar yapmakta.

Ayrıca Clubhouse CEO’su Paul Davison ve küresel pazarlama başkanı Maya Watson, yeni özellik hakkında konuşmakta. Davison, sohbet odasındaki moderatörlerin web sitesi linki paylaşabileceklerini söylemekte. Ek olarak Patreon sayfasında, bir haber makalesi veya bir podcast vb. dış bağlantılar eklenebilecek. Ancak bazı bağlantılara erişim izni olmamakta. Özellikle de  OnlyFans gibi yetişkinlere hitap eden web siteleri yer almayacak.

Söz konusu yeni özellik hem iOS hem de Android kullanıcıları için aynı zamanda erişime sunulmakta. Ek olarak sabitlenen bağlantılar ise 27 Ekim’de kullanıma aktif olmakta. Ayrıca Davison, ekibin biletli odalar ve abonelikler gibi para kazanma yolları ile ilgili çalışmalar üzerinde çalıştığını belirtmekte. Şirket, gelecek aylarda kullanıcılara aktif olacak para kazanma özelliklerinden bir kesinti yapmayı düşünmemekte.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Ayrıca Clubhouse platformunu kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap