Call of Duty Güncelleme Boyutu! Şaşırtan Gelişme

Call of Duty Güncelleme Boyutu! Şaşırtan Gelişme

0

Call of Duty güncelleme boyutu kısa sürede tepkilere yol açtı. Geçen ay indirme boyutu 200GB’ı aşan Modern Warfare, geçtiğimiz gün getirilen bir güncelleme ile Xbox oyuncularını çıldırttı. Gerçekleştirilen güncellemenin boyutu PC ve PS4 platformlarında gayet normal iken Xbox tarafında hiç de öyle değil.

Call of Duty güncelleme boyutu oldukça tutarsız

Call of Duty güncelleme boyutu oldukça tutarsız

Bu sabah Call of Duty için 1.25 sürüm numaralı güncellemeyi yayına girdi. Hata çözümlerigrafik iyileştirmeleri ve bazı haritaların kaldırılması gibi şeyler güncellemenin içerisinde bulunuyor. Güncellemenin içeriği gayet normal iken gelin birde boyutuna bakalım: oyunu PC üzerinden oynuyorsanız 1.83GB, PlayStation 4’te 1.2GB, Xbox One’da ise 66.3GB boyutunda güncellemeyi indirmek mecburiyetindesiniz.

Hatadan kaynaklı olan bu durumun oyuncular çözümünü bekliyor. Microsoft’un güncelleme dağıtma sisteminde meydana gelen hata güncellemeyi defalarca indirmeye neden oluyor. Bu indirmeler sonucunda oyun dosyalarının boyutu kritik derecelere geliyor fakat indirme için beklenen süre ve harcanan internetin bir bedeli var.

Xbox One kullanıcılarının başına böyle bir durum ilk defa gelmiyor. Daha önce yayımlanan 1.22 sürüm numaralı güncellemenin boyutu 44GB iken bazı kullanıcılar 83GB boyutunda indirme yapmak zorunda kalmıştı.

Oyunun yapımcısı Infinity Ward, oyuncuların bu sorundan isyan ettiğini biliyor ve sorunun çözümü için Microsoft ile çalışacağını ifade etti. Bakalım bu can sıkıcı durum ne zaman çözüme kavuşacak.

Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir