Bitcoin Son Hızla Yükselmeye Devam Ediyor!

Bitcoin Son Hızla Yükselmeye Devam Ediyor!

0

Bitcoin son hızla yükselmeye devam ediyor! Piyasada en çok kullanılan kripto para birimi yükselmeye devam ederken, Bitcoin’in değeri Pazar günü ilk kez 34.000 $ ‘ın üzerini gördü. Bu artış, hızlı kar arayan büyük yatırımcıların ilgisini çekti.

Bitcoin’in geçen yıl % 300 yükselmesinin ardından, diğer birçok dijital para biriminin fiyatı da keskin bir şekilde yükselişe geçti. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum 2020’de %465 değer kazandı.

Bitcoin Son Hızla Yükselmeye Devam Ediyor!

Bazı analistler, ABD doları daha da düştükçe Bitcoin’in değerinin daha da artabileceğini düşünüyor. Koronavirüs salgınının başlangıcında, yatırımcıların belirsizliğin ortasında güvenlik arayışları nedeniyle ABD para biriminin değeri Mart ayında yükselirken, ABD Merkez Bankası’ndan gelen büyük teşvik nedeniyle o zamandan beri düştü. Para birimi geçen yıl 2017’den bu yana en büyük yıllık kaybıyla sona erdi.

Bitcoin, ABD doları ve sterlin gibi gerçek para birimleriyle aynı şekilde işlem görür. Ancak kripto para biriminin değişken bir yatırım olduğu da kanıtlandı.

Yükselen fiyat, üç yıl önce bir boğa koşusundan sonra değerin düştüğü gibi, Bitcoin’in dramatik bir düzeltmeden kaynaklandığına dair endişeleri artırdı. 2017’deki ralli sırasında Bitcoin, 20.000 $ seviyesini kırmaya yaklaştı, ancak aşırı düşük seviyelere ulaştı ve 3.300 $ ‘ın altına düştü.

Bitcoin Son Hızla Yükselmeye Devam Ediyor!

Bitcoin son hızla yükselmeye devam ediyor! Ekim ayında İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılması konusunda uyarıda bulundu. “Dürüst olmalıyım, Bitcoin’in içsel değer dediğimiz şeye sahip olduğunu görmek zor” dedi. “İnsanların istemesi anlamında dışsal bir değeri olabilir.” Bailey, ödemeler için Bitcoin kullanan kişiler konusunda “çok gergin” olduğunu, yatırımcıların fiyatının son derece değişken olduğunu fark etmeleri gerektiğini belirtti.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir