Morris Garages Yeniden Türkiye’de! İşte Detaylar

Morris Garages Yeniden Türkiye’de! İşte Detaylar

0

İngilizlerin efsane otomobil markası Morris Garages, Doğan Holding distribütörlüğünde tekrardan Türkiye’ye geliyor. Kısa süre önce yapılan açıklamalar göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’de satışa sunulması planlanan ilk MG modelinin ön siparişleri ilerleyen ay başlayacak. Haberlerde Morris Garages yeniden Türkiye’de başlıkları atılmaya başlandı.

Morris Garages Yeniden Türkiye'de

2005 yılında Çinli Nanjing Otomobil Grubu’na satılan ve o dönemden bu yana farklı şirketlerin ortaklığında ticari yaşamını sürdüren İngiltere orijinli otomobil markası Morris Garages ya da kısaca MG, uzun bir sürenin ardından Türkiye’ye geri dönüyor.

Doğan Holding tarafından yapılan açıklamada, Doğan Holding Otomotiv Grubu’nun Morris Garages markasının Türkiye distribütörlüğünü aldığı duyurulurken; Türkiye’de satışa sunulacak ilk modelin de yüzde 100 elektrikli bir SUV olan ZS EV olacağı aktarıldı.

Morris Garages Yeniden Türkiye’de! Türkiye fiyatları ocak sonu-şubat başı belli olacak

Doğan Holding Otomotiv Grubu Şirketleri Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Kağan Dağtekin, Morris Garages’ın Türkiye’ye dönüşü hakkında direkt olarak açıklama yaptı. “Ocak ayında online satış platformumuz aracılığıyla elektrikli ZS EV’yi ön satışa sunmayı hedefliyoruz.” diyen Dağtekin, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Mayıs ayı itibariyle ilk teslimatlara başlayacağız. MG’nin elektrikli SUV modeli ZS EV, sunduğu özellikler ve satış fiyatıyla çok ilgi çekecek. 2021 yılı içerisinde farklı MG modellerini Türkiye’ye getirmeyi hedefliyoruz. Bu sene MG markasıyla bin adede yakın satış hedefimiz var.”

Uygun bir fiyat etiketi sunarak MG’yi ulaşılabilir bir konuma sokmak istediklerini ifade eden Dağtekin, “Çok kaliteli bir otomobile ulaşılabilir fiyatla sahip olunabilecek. Hedefimiz bu yönde, MG ile müzakerelerimiz de bu şekilde. İlk etapta, sene içerisinde ilk lansmanımızı elektriklilere yapacağız. Ardından benzinli modeller gelecek. İlk başta SUV’lar, ardından 2022’de heyecan verici sedan modelleri de hem benzinli hem elektrikli olacak. MG artık herkesin kabul ettiği elektriklileri dünyasına ağırlık veren bir ürün gamıyla geliyor.” dedi.

MG modellerinin Türkiye fiyatları ocak sonu-şubat başı belli olacak. Peki siz bu girişim konusunda ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir