Bitcoin Rekor Kırdı! 1 Bitcoin 24 Bin 161 Dolar Oldu
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Bitcoin Rekor Kırdı! 1 Bitcoin 24 Bin 161 Dolar Oldu

0
Bitcoin Rekor Kırdı

Yatırım araçları arasında en popülerlerinden biri olarak görülen Bitcoin rekor kırdı. Bugün itibariyle 24 bin 161 dolar seviyelerine ulaşmış durumda. Bitcoin, Mart ayından sonra yüzde 626 civarında değer kazanmış oldu. Fakat altcoinler düşünüldüğü zaman durum pekte istenildiği gibi değil.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde ortaya atılan iddialar sonrasında 1.000 doları geçik değer kaybı yaşayan Bitcoin, ortalık sakinleştikten sonra yeni bir değerlendirme rekoru kırdı. 24 bin 161 dolar seviyesine ulaşan kripto para birimi, toplam hacimsel bazdaysa 448 milyar 840 milyon dolar seviyesine ulaştı. Öncesinde 1.000 dolarlık bir düşüş yaşayan Bitcoin yatırımcıları endişelendirse de sonrasında yüzleri güldürmeye devam etti.

Bitcoin, bu yıl içerisinde görülmemiş tarzda bir hareketlilik yaşıyor. Mart ayında 3.850 dolar seviyelerinde olan yatırım aracı, şu günlerde ise 20 bin doların üzerinde değere sahip. Bu da Bitcoin’in, birkaç ay içerisinde yüzde 626 civarında değerlendiği anlamına geliyor. Tabi ki ileride bu yükselişin duracağı bilinse de yatırımcılar anlık olarak karlarından memnunlar.

Bitcoin rekor kırdı! Sadece son bir haftalık kazanç oranı, yüzde 25.17

Bitcoin yaklaşık olarak 10 yıldır hayatımızda ve yıllar öncesinde pek de tanınan bir şey değildi. Fakat özellikle 2017 yılında yaşanan boğa dönemi, Bitcoin’e olan yönelimi fazlasıyla arttırdı. O yıl da 20 bin dolar seviyelerini gören kripto para birimlerinin şahı, 2020 yılının başına kadar da yatırımcısına nefes aldırmadı. Az önce de bahsettiğimiz gibi Bitcoin, mart ayında 3.850 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Yatırım aracı, özellikle son birkaç aydır rekor üzerine rekor kırıyor.

Bitcoin, her ne kadar sürekli değerleniyor olsa da diğer kripto para birimlerinde durum pek de böyle değil. Zira hacimsel oranda en büyük 100 kripto para biriminden 55’i, son 24 saat içerisinde değer kaybetti. Üstelik bunların 6 tanesi de en yüksek hacme sahip 10 kripto para birimi arasında yer alıyordu. Yatırımcılar şimdi, altcoin olarak isimlendirilen Bitcoin’in türevi olarak oluşturulan kripto para birimlerinin ne zaman değerleneceğini merak ediyorlar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap