İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin Rekor Kırıyor! İşte Detaylar

Bitcoin Rekor Kırıyor! İşte Detaylar


2008 yılında icat edilmiş kripto para Bitcoin, dün vadeli vadeli borsa yatırım fonunu (ETF) işleme açtı. Daha sonra ise bu zamana kadarki en yüksek seviyeyi görerek bir ilke imza attı. Bitcoin Rekor Kırıyor! İşte Detaylar

Bitcoin Rekor Kırıyor! İşte Detaylar

Bitcoin Rekor Kırıyor! İşte Detaylar

Bildiğiniz üzere son zamanlarda kripto paralar hayli popüler. Ancak Bitcoin cephesinde hareketli zamanlar yaşanmakta. Uzun zamandır Bitcoin için Elon Musk tarafından bir yapılan baskı yapılmaktaydı. Ek olarak da Çin kısıtlama getirmişti. Ancak tüm bu baskı ve kısıtlamalara rağmen Bitcoin yenilmeyerek kendi tarihinin en yüksek değerin ulaştı. Bitcoin geçirdiği kötü zamanların ardından ATH (All Time High) yaptı.

Popüler kripto para geçtiğimiz Nisan ayında  tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Ancak daha sonra yüzde 50‘den fazla değer kaybetmişti. Uzun aylar boyunca baskılar ile kendini doğrultmaya çalışan Bitcoin amacına ulaştı. 64 bin dolar seviyelerinden 28 bin dolar seviyelerine gerileyen kripto para, gün içerisinde tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı.

Nisan ayında 64 bin 800 dolardan işlem gören ve en yüksek seviyesine ulaşan kripto para, aradan geçen 7 ayın sonunda yine rekor kırdı. Bitcoin’in fiyatı dün 66 bin dolar bandını geçti. Ek olarak dün SEC tarafından onay alan ve ProShares tarafından geliştirilen vadeli borsa yatırım fonunu (ETFNYSE’de işleme açtı. Daha sonra ise Bitcoin yükselişe geçerek geç saatlerde 64 bin doları, öğlen saatlerinde ise 66 bin doları aştı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap