Activision’dan beklenmedik Call of Duty kararı!

Activision’dan beklenmedik Call of Duty kararı!

0

Call of Duty serisi yıllardır uzaydan su altına kadar pek çok farklı noktada görevler ile oyunculara sunuluyor. NX1 kod adlı, tanıtılmamış bir Call of Duty oyununun yeni videosu yayınlandı. Uzayda geçecek şekilde tasarlanan eski oyun, Activision’ın büyük hedefleriyle geliştiriliyordu. Peki neden iptal edildi?

Uzayda geçecek Call of Duty oyununa ne oldu?

NX1 isimli projenin 2010’ların başında geliştirildiği ifade edildi. Guitar Hero serisine yönelik çalışmalarıyla tanınan Neversoft tarafından hazırlanıyordu. Eski bir Neversoft çalışanı tarafından yapılan yorumlar, Activision’ın stüdyoya büyük bir görev verdiğini, ancak başarısız olduklarını ortaya koydu.

NX1 projesinden olduğu doğrulanan sızdırılmış görüntülerde, düşük yer çekiminde uzay giysili askerler yer alıyor. Bir Ay üssünde savaşan askerler, sinematik görüntüler ile Call of Duty’nin klasik çatışma sahnelerinde boy gösteriyor.

NX1’in geliştirme aşamasında oldukça ilerlediği, görevlerinin tamamlandığı ve hatta çok oyunculu modunun bile hazır olduğu aktarıldı. Ancak 2013 yılında Activision, Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty: Ghosts ile yola devam etti. Bu da NX1 projesinin iptal edilmesine yol açtı.

2014 yılına gelindiğinde ise Neversoft, Sledgehammer ile birlikte Call of Duty: Advanced Warfare’ın geliştirilmesine yardımcı oldu. Ardından Activision’dan proje alamayarak kapatıldı. Ancak sızıntı, stüdyonun uzay savaşında ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne serdi.

NX1’den sızdırılan görüntüler kısa olsa da, iptal edilen oyunun neler sunabileceğini gösteriyor. Activision’ın ayrıca yıllardır uzay macerasını tercih etmediğini de hatırlatalım.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tanitilmayan-call-of-duty-oyunu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir