YouTube’a Yeni Özellik! Video Yakınlaştırma Geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

YouTube’a Yeni Özellik! Video Yakınlaştırma Geliyor

+ - 0

En çok kullanılan video izleme platformu yeni bir haberle karşımızda. Gelen haberlere göre YouTube’a yeni özellik geliyor. Ancak yeni özellik her kullanıcı için değil. Youtube Premium abonelerine özel olarak video yakınlaştırma geliyor! İşte özellikle ilgili detaylar;

YouTube’a Yeni Özellik! Video Yakınlaştırma Geliyor

Popüler platform YouTube, kullanıcıları için bünyesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Platform, video izlemeyi daha fonksiyonelleştirecek özellikler ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şimdi ise yalnızca Premium abonelerine özel olarak bir özellik geliştirmekte.

Söz konusu yeni özellik kapsamında artık videoları yakınlaştırmaya izin vermekte. Ayrıca bu güncelleme hem dikey hem de yatay videolar için geçerli. “Pinch to zoom” isimli yeni test özelliği kapsamında videoları 2x’ten 8x’e kadar yakınlaştırabilmek artık mümkün.

Fakat yeni özelliğin yalnızca deneysel program ile Premium kullanıcılarına sunulduğunu söylemeliyiz. 1 Eylül tarihine kadar test edilecek olan video yakınlaştırma özelliğini eğer kullanıcılar beğenirse özellik YouTube’a eklenecek. Fakat 1 Eylül’ün sonrasında tüm kullanıcılara mı yoksa yalnızca Premium abonelerine mi açık olacağı şimdilik belli değil.

Ayrıca platformun paylaştığı bilgiye göre, kullanıcı iki parmağını kullanarak videonun istediği bölümlerine zoom yapabilmekte. Ek olarak yakınlaştırdıktan sonra, videoda hareket edebilir, isterse daha yakından bakabilir.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca Youtube platformunu kullanmakta mısınız? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap