Google Arama Hizmeti İçin Yeni Özellik!

Google Arama Hizmeti İçin Yeni Özellik!

0

Arama motoru denildiğinde ilk akla gelen isim olan Google, yeni bir özellik haberiyle geldi. Gelen haberlere göre Google Arama Hizmeti için yeni özellik karşımızda. Söz konusu yenilik sayesinde kullanıcılar, aradıkları bir terimle ilgili artık daha iyi sonuçlara sahip olacaklar. İşte detaylar;

Google Arama Hizmeti İçin Yeni Özellik!

Kullanıcı deneyimini iyileştirmek isteyen Google, yeni bir özellik duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamalarda, kullanıcıların aradıkları sonuçlara ulaşması için yeni bir çalışma yapıldığı yer aldı. Google’a göre artık tırnak işareti ile yapılacak arama terimleri, en doğru sonuca ulaşılmasını sağlamakta. Arama motorunun yeni özelliği, ciddi anlamda birçok kullanıcının işine yarayacak. Çünkü bu özellik sayesinde arama yapılan bir kelime öbeği, olduğu şekliyle sonuçlar arasında yer alacak.

Şirket yeni özelliğini şarj cihazları üzerinden örnek olarak gösterdi. Mesela bir kullanıcı internette şarj cihazlarıyla ilgili bilgi almak istiyor. Fakat kullanıcının bu durumdaki esas isteği, kablosuz şarj cihazları. Bu tarz bir durumda kullanıcı, Google aramasını “kablosuz şarj cihazları” şeklinde yazması gerekmekte. Bu aramayı yaptıktan sonra karşısına çıkan ilk sonuçlar, kablosuz şarj cihazı kelimelerinin yan yana bulunduğu sayfalar olmakta. Bu sayede ilk olarak kablosuz şarj cihazları ile ilgili bilgilere, sonrasında ise bu kelimelerin geçtiği tüm makalelere ulaşılmış olmakta.

Ayrıca Google Arama Yazılım Mühendisi Yonghao Jin konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamasında şu cümleleri kullandı: “Varsayılan olarak; sistemlerimiz hem girilen kelimeleri ve tümceleri hem de genellikle yararlı olan ilgili terimleri ve kavramları arayacak şekilde tasarlanmıştır. Alıntılanan bir arama kullanırsanız, yakından alakalı kelimeler kullanan faydalı içeriği kaçırabilirsiniz.” Ayrıca tırnak işareti kullanılarak yapılacak alıntı aramalarının avantajını şöyle açıklamakta: Kelime öbeklerinin tam anlamıyla bir sayfada olmasının her şeyi değiştirdiği zamanlar vardır. Bu durumlar için, alıntılanan aramalar kullanılabilmekte ve çok daha iyi sonuçlar vermekte.

Peki siz bu yeni özellik hakkında düşünmektesiniz? Ayrıca yeni özelliği kullanmayı düşünmekte misiniz? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir