YouTube Shorts Geliyor! 100 Milyon Dolarlık Yatırım

YouTube Shorts Geliyor! 100 Milyon Dolarlık Yatırım

0

Pandemi dönemiyle birlikte zaten popüler olan sosyal medyaya yönelim oranı iyice arttı. İnsanlar evlerinde akıllı cihazlarından girdikleri sosyal medya uygulamaları ile vakit geçiriyor. TikTok uygulamasının başarısı diğer rakip firmaları kıskandırdı; şirketler uygulamalarına yeni özellikler getirmeye başladılar. Instagram rekabet için Reels isimli özelliğini duyururken, YouTube, Shorts ile kullanıcıları kendine çekmeyi hedefledi. YouTube Shorts Geliyor! 100 Milyon Dolarlık Yatırım

YouTube Shorts Geliyor! 100 Milyon Dolarlık Yatırım

YouTube Shorts Geliyor! 100 Milyon Dolarlık Yatırım

Uygulama arası rekabeti kazanmak isteyen YouTube, içerik üreticileri ile yeni kararlar almaya başladı. Ayrıca popüler video içerik platformu 100 milyon dolarlık bir kaynak oluşturdu.

Resmi blog sitelerinden yaptıkları açıklama doğrultusunda YouTube, Shorts için içerik üreten kişileri ödüllendireceğini duyurdu. Söz konusu duyuruya göre platforma orijinal içerik üreten kişiler, 100 milyon dolarlık fon ile 2021–2022 tarihleri arasında ödüllendirilecek.

Şirket katılım koşullarında herhangi bir şart koşmayacak. Ayrıca  YouTube Shorts için içerik üreten herkesi programa dahil olabilme imkanı var. Son 3 yılda platformdaki içerik üreticilerine 30 milyar dolardan fazla ödeme yaptıklarını açıklayan YouTube, yeni mobil içerikleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Şirket yaptıkları açıklamada YouTube uygulamasındaki ve internet sitesindeki Shorts oynatıcısını daha geniş tutacağının bilgisini verdi. Ayrıca Çok yakında burada reklam göstermeye de başlayacak. Fakat bu reklamların görünümünün nasıl olacağı hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Şirket; kullanıcılardan ve içerik üreticilerden gelen yorumları dikkate alarak değişiklikler yapacak.

Peki siz bu yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir