YouTube, Premium kullanıcılarına test ettiği özelliğini herkes için açıyor!

YouTube, Premium kullanıcılarına test ettiği özelliğini herkes için açıyor!

0

YouTube, 2018 yılında Premium sistemini duyurarak ücretli abonelik getirdiğini açıklamıştı. Farklı fiyat seçenekleri olan aboneliklerin klasik YouTube’a göre birçok ayrıcalığı bulunuyor. Platform, gerek reklamlarla gerekse getirdiği yeniliklerle kullanıcılarını Premium’a yönlendirmeye çalışıyor. YouTube ‘un son anda vazgeçtiği 4K özelliğindeki değişiklik de bunlardan biri oldu.

YouTube, sadece Premium kullanıcılarının kullanacağı 4K video izleme desteğini test etmeye başlamıştı. Fakat 4K video desteği, zaten uzun süredir platformda yer alan bir özellik. Platform, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 4K video izleme seçeneği için nihai karara vardıklarını açıkladı. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

YouTube, 4K video izleme desteğinden herkesin yararlanacağını açıkladı!

YouTube, Premium kullanıcılarına test ettiği özelliğini

Bazı sosyal medya kullanıcıları, hesaplarından yaptığı paylaşımlarda YouTube 4K özelliğinin yanından “Premium” yazısının yer aldığını fark etti. İlk olarak klasik YouTube’dan Premium’a geçtiği düşünülen 4K özelliğin aslında neden öyle göründüğü bugün ortaya çıktı.

Video akış devinin resmi hesaplarından olan TeamYouTube kullanıcı adlı Twitter hesabı, bunun bir test olduğunu açıkladı. Ek olarak da tüm YouTube kullanıcılarının Premium abonelik olmadan 4K kalitesinde video izlemesi gerektiğini belirtti. Son olarak da konuyla ilgili sorusu ve geri dönüşü olan kullanıcılara buradayız mesajı verdi.

Premium abone kazanmak için testi başlatan YouTube’un buna neden son verdiği bilinmiyor. Fakat bazı sosyal medya kullanıcıları, hesaplarından önceden ücretsiz olarak kullanılan bir fonksiyon için sonradan para ödemeyeceklerini paylaştı. YouTube’un da bu nedenle testi sonlandırmış olması tahmin ediliyor.

Video akış devi, geçtiğimiz günlerde sadece belirli kullanıcılarının kullandığı hesap adı oluşturma özelliğini herkes için açacağını açıklamıştı.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik YouTube Premium’da mı olmalı yoksa bu özellikten herkes yararlanmalı mı? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/youtube-4k-destegi-herkes-icin-olacak

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir