Tesla, yeni evrensel şarj istasyonunu tanıttı!

Tesla, yeni evrensel şarj istasyonunu tanıttı!

0

İçinde bulunduğumuz 2022 yılı şüphesiz ki elektrikli otomobil tarihi için bir dönüm noktası oldu. Neredeyse tüm otomotiv sektörü motor, batarya ve hızlı şarj alanlarında yaptığı yatırımların meyvesini ortaya koydu. Sektörün öncülerinden olan Tesla ise liderlik koltuğunu kaybetmemek için kendi sınırlarının dışına çıkıyor. Bugün ise yeni Tesla evrensel şarj istasyonu tanıtıldı.

Tesla evrensel şarj istasyonu tüm otomobiller ile uyumlu!

Tesla evrensel şarj istasyonu

Haberimizin girişinde bahsetmiş olduğumuz gibi bu yıl bir çok otomotiv şirketi elektrikli otomobil alanında önemli yol kat etti. Özellikle Alman markaları pazara peş peşe sundukları modeller ile insanlara Tesla’nın bu alanda yalnız olmadığını ve rekabetin sanılanın aksine çok güçlü olduğunu gösterdi.

Tesla ise buna yanıt olarak yalnızca kendi kullanıcıları için sunduğu hizmetleri herkese açmaya başladı. Örneğin şu anda 20’den fazla ülkede Tesla Supercharger hızlı şarj istasyonlarının tüm elektrikli otomobil sahipleri tarafından kullanılmasına izin veriyor.

Bugün ise Tesla, J1772 konnektörlü ev tipi evrensel şarj istasyonunu tanıttı. Yaklaşık 7.3 metre uzunluğunda kabloya sahip olan bu cihaz, 11.5 kW/ 48 amp güç ile 1 saatlik dolumda elektrikli otomobillere 70 kilometreye kadar menzil sağlıyor.

Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz internet sitesi aracılığıyla Tesla evrensel şarj istasyonu 550 dolarlık fiyatı ile satışa sunuldu. Piyasadaki rakiplerinin ise 300 dolar ila 700 dolar arası fiyat etiketiyle satıldığını göz önüne alırsak nispeten bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tesla-evrensel-sarj-istasyonu

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir