YouTube Podcast Kullanıma Açıldı!

YouTube Podcast Kullanıma Açıldı!

0

2020 yılında ortaya çıkan Pandemiden dolayı podcastlere ilgi fazlasıyla yükseldi. Youtube podcast hizmeti rekabetini arttırmak istemekte. Spotify’a bu konuda rakip olan Youtube, kullanıcıların podcast içeriklere erişebileceği tasarım hazırlamakta. Kısa süre önce sızdırılan bilgiye göre ise “Keşfet” bölümünde poscat de mevcut. YouTube Podcast Kullanıma Açıldı!

Google, her konuda kendini geliştirmeye ve yeni özellikleri bünyesine katmaya devam etmekte. Tiktok ile rekabet için Youtube Shorts içerikleri çıkmıştı. Şimdi ise şirket Spotify ile rekabet için bünyesine podcastleri katmakta.

YouTube Podcast Kullanıma Açıldı

YouTube Podcast Kullanıma Açıldı

Podcast içerik üreticileri, Apple Music ve Spotify başta olmak üzere birçok farklı platformda içeriklerini yayınlıyor. Son zamanlarda podcast yayıncılarının gözdesi haline gelen YouTube, daha fazla kişiye ulaşabilme için çalışmalarını hızlandırdı.

Podcast planı geçtiğimiz Mart ayında sızdırıldı bilgisi mevcut. Yeni tasarım mevcut ve ABD kullanıcıları için bu tasarım hayata geçirilmekte. Kısa süre sonra ise tüm dünyada aktif kullanılması öngörülmekte.

Keşfet sayfasında yer alan “Podcast” sekmesi, kullanıcıların en çok dinlenen içeriklere erişmesini sağlayacak. Popüler bölümler, popüler podcast çalma listeleri, önerilenler ve popüler podcast içerik üreticileri ayrı ayrı listelenebilmekte.

Birçok kullanıcı halen Google Podcastler adı verilen platformu aktif olarak kullanıyor. Şirketin Google Podcastler platformunu YouTube’a taşıyacağı tahmin ediliyor.

Peki siz Youtube’un yeni özelliği hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce Youtube podcast kullandınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir