Youtube Hesapları Hackerlar Tarafından Satılıyor!

Youtube Hesapları Hackerlar Tarafından Satılıyor!

1

Son zamanlarda, hacker forumlarında ve benzer konuların sitelerinde, youtube hesapları satımı hız kazandı. YouTube’un en büyük video akışı platformunun kullanıcılarına ait hesaplara, talep sayısı önemli ölçüde arttı.

Siber suçlular, her hesaba abone sayısı ile desteklenen çok sayıda giriş verisi listesi sunuyor. Sonrasında ise bu hesapları satıyorlar.

Youtube Hesapları Dark Web’te Satışta

Youtube Hesapları Dark Web'te Satışta

Bilgisayar korsanları, YouTube kanallarını hacklemenin değerini uzun zamandır biliyorlar. Bu tür saldırılar öncelikle, bir dizi hileli plan veya kötü amaçlı reklam kampanyası deneyebilecekleri yeni bir kitle kazanmalarına izin verdi. Bu sayede para kazanmaya başladılar.

Ayrıca, başka kullanımlar da var. Örneğin, bazı saldırganlar YouTube kanallarını hackliyor ve daha sonra eski sahibinden para istiyorlar. Bir kişinin yeterli sayıda abonesi varsa ve video platformunu kullanarak para kazanırsa, büyük olasılıkla ödeme yapar.

Bu nedenle, ilke olarak, hacker sitelerinin saldırıya uğramış YouTube hesapları satmak için tekliflerle dolu olduğunu iddia eden IntSights araştırmacılarının sonuçlarında şaşırtıcı bir şey yoktur.

Fiyat, elbette, abone sayısına bağlıdır, çünkü paraya dönüştürülebilen bu değerdir. Örneğin, 200.000 abonesi olan bir kanal için başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 1.000 ABD dolarıdır.

Kanalları hackleme yöntemlerine gelince, burada çoğu zaman saldırganlar sosyal mühendisliğe başvuruyor. Siber suçlular, kanal sahiplerini kötü amaçlı yazılım indirip yüklemeleri için kandırıyor.

Yapılan bu hacker işlemi için siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum yaparak diğer okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Çok tehlikeli bir durum, onca para kazanırken hesabın çalınsa baya kötü olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir