HTC Desire 20 Pro, HTC Küllerinden Doğuyor

HTC Desire 20 Pro, HTC Küllerinden Doğuyor

0
HTC Desire 20 Pro

HTC Desire 20 Pro, tanıtımını yapmasını beklediğimiz HTC’nin yeni telefonunun ismi. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre şirketin Android 10’lu ilk telefonu olacak. Cihaz, bugün Google Play Console’da görüldü.

HTC, maalesef uzun zamandır akıllı telefon sektöründe adını duymadığımız bir isim hâline gelmişti. Şirketin ismini duymamamızın nedeni krizde olmasıydı. Öyle ki yalnızca geçtiğimiz nisan ayı boyunca 10 milyon dolar gelir elde edebilmişti.

HTC en sonunda akıllı telefon sektörüne geri dönüş yapmaya karar verdi. Şirketin son haftalarda konuşulan yeni telefonu Desire 20 Pro, bugün Google Play Store desteği aldı. Ayrıca telefonun birkaç özelliği yine Google listelerinde ortaya çıktı.

HTC Desire 20 Pro, Android 10’la Gelecek

HTC Desire 20 Pro, Android 10'la gelecek

İnternette bir kişi HTC Desire 20 Pro‘nun NCC ve Google Play sertifikalarını paylaştı. Sertifikalarda cihaza ait özellikler görülmemiş olsa da cihazın Google Play Console’daki sayfasında birçok özellik yer aldı. Burada görülen özelliklere göre HTC, Android 10 işletim sistemli ilk telefonunu piyasaya sürecek.

HTC için bir ilki ifade edecek HTC Desire 20 Pro, aynı sayfadaki özelliklere göre 6 GB RAM’e sahip olacak. Cihaz, Qualcomm’un Snapdragon 665 işlemcisi ve Adreno 610 GPU’suyla birlikte gelecek. Telefonun ekranı 1080 x 2340 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

HTC’nin yeni telefonu Desire 20 Pro olsa da şirketin bir önceki Desire 19 serisi, iki telefona sahipti ancak bugüne kadar Desire 20 Pro’nun Pro olmayan bir versiyonuna dair bir bilgi alamadık. Bununla birlikte cihazın ne zaman tanıtılacağını da henüz bilmiyoruz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir