YouTube 1 Milyon Videoyu Kaldırdı! İşte Detaylar

YouTube 1 Milyon Videoyu Kaldırdı! İşte Detaylar

0

Popüler video izleme platformu YouTube, kullanıcılarını şok eden bir hamle yaptı. Platform 1 milyon videosu için yeni bir karar alarak videoları yayından kaldırdı. Ayrıca konu ile ilgili yetkililer açıklama yaptı. YouTube 1 Milyon Videoyu Kaldırdı! İşte Detaylar

YouTube 1 Milyon Videoyu Kaldırdı! İşte Detaylar

YouTube 1 Milyon Videoyu Kaldırdı! İşte Detaylar

aAylık 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip dev video izleme platformu YouTube, beklenmedik bir karar ile geldi. Platform, 1 milyon YouTube videosu için yayından kaldırma kararı aldı. Gelen bilgilere göre kesin olarak bilinen şey platformun yıllardır farklı türde yanlış bilgilerle boğuştuğu olmakta. Komplo teorileriayrımcılıknefret ve taciz, çocuk istismarı ve sömürüsü ya da toplu katliam videoları platformda yer almakta. Fakat şirketin aldığı bu son karar neden olabilir?

YouTube’ın Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan bir blog yazısı paylaştı. Söz konusu olan yazıda YouTube’ın Şubat 2020’den bu yana yanlış tedaviler veya bir sahte iddialar gibi tehlikeli koronavirüs içeriklerini kaldırdığını yazdı. Bu sebepten dolayı da platform bu konularla ilgili olan 1 milyon içeriği platformdan silerek kaldırdı. Belirtilen sayı pandeminin başlangıcından bu zamana kadar şirketin kaldırdığı videoların toplam sayısını ikiye katlamakta. Geçtiğimiz ocak ayında platform, COVID-19 hakkında yanlış bilgiler nedeniyle 500 binden fazla videoyu kaldırmıştı. Fakat platform kitaplığına yüklenen toplam video sayısını açıklamıyor.

Ayrıca YouTube, on beş ayı içeren toplam video kaldırma istatistiklerinin güncellemesini yapmadı. Ek olarak Mohan, YouTube’ın çoğunlukla her çeyrekte yaklaşık 10 milyon videoyu kaldırdığını ekledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir