Instagram Hikayeler için Yeni Özellik Geliştiriyor!

Instagram Hikayeler için Yeni Özellik Geliştiriyor!

0

Popüler sosyal medya platformu Instagram, içeriğinde yer alan hikayeler bölümünü geliştiriyor. Söz konusu bölümü geliştirmeye çalışarak kullanıcılarını mutlu etmeyi hedefliyor. Instagram Hikayeler için Yeni Özellik Geliştiriyor!

Instagram Hikayeler için Yeni Özellik Geliştiriyor!

Instagram Hikayeler için Yeni Özellik Geliştiriyor!

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’ın milyonlarca kullanıcısı mevcut. Her geçen gün yeni kullanıcısına ev sahipliği yapan platform oldukça popüler. Sahip olduğu kullanıcılarını mutlu etmek için ise kendini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle de içerik oluşturucuların sıkça kullandığı “yukarı kaydır” özelliği 30 Ağustos‘ta kaldırılıyor. Ancak kaldırılacak olan bu özelliğin yerine “Bağlantı Çıkartması” adlı bir özellik gelmeye hazırlanıyor. Ayrıca platform hikayeler için farklı bir özelliği test ediyor.

Ünlü geliştiricilerden biri olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın bir hikayeyi beğenme butonu eklemeyi planladığını tweetledi. Söz konusu tweete göre hikaye beğenme butonu ekranın sağ alt köşesinde yer alacak. Ayrıca hesap sahibi beğeni sayısını ve kimin beğendiğini ayrı şekilde görebilecek. Ancak WABetaInfo‘ya göre bu özellik geliştirilme aşamasında. Ek olarak ise en son genel beta sürümünde bile görüntülenmesi mümkün değil.

Paluzzi tarafından paylaşılan görüntüde ekranın sağ alt köşesinde kalp simgesi bulunmakta. Ayrıca WABetaInfo‘ya göre, kullanıcılar birden fazla kez hikayeyi beğenebilecekler. Ek olarak ise hesap sahibi beğeniler için bir bildirim almayacak. Ancak geliştirilme aşamasında olan özelliğin beta için geleceği tarih mevcut değil. Ayrıca özellik yayınlanmadan önce değişiklikler olabilme durumu mevcut.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir