Yeni VR gözlük yolda! Meta Connect

Yeni VR gözlük yolda! Meta Connect

0

Meta, sosyal medya devleri arasında bir numara konumunda. VR/AR ve metaverse planlarını anlatacağı Meta Connect 2022 için detayları paylaşıldı. Etkinlik 11 Ekimde sanal olarak yapılacağı bilinmekte. Yazılım ve donanım ile ilgili yenilikler paylaşılacak olan etkinlik merak uyandırmakta. Ayrıca Meta’nın Project Cambria kod adlı yeni Quest VR gözlüğünü tanıtması beklenmekte. Yeni VR gözlük yolda!

Yeni VR gözlük yolda!

Yeni VR gözlük yolda!

Meta Connect, metaverse’in inşasını, artırılan ve sanal gerçekliğin geleceğini araştıran bir gün boyunca süren sanal bir etkinlik olacak. Başta Meta olmak üzere endüstri liderleri son teknolojileri duyuracak ve geliştiriciler bunların nasıl kullanılacağını anlatacak. Bu yıl Meta Connect 11 Ekim’de düzenlenecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan son gönderide ilgi çeken detaylar bulunmakta. Zuckerberg, etkinliği, uzun zamandır beklenen gözlüğü ima eden bir fotoğrafla duyurdu. Project Cambria kod adlı VR başlık, Meta Quest serisinin en yeni üyesi olacak.

Yeni VR gözlük resmi olarak açıklanmamış olsa da, bir süre önce Mark Zuckerberg tarafından yapılan paylaşım bu iddiayı destekler nitelikte. Meta CEO’su, Project Cambria olarak bilinen üst düzey Quest Pro üzerinde çalıştıklarını söylemişti.

Yeni VR gözlüğün; gözleri ve yüz hatlarını takip etme için gelişmi sensörlere yer vereceği belirtilmekte Ayrıca mimikleri gerçek zamanlı olarak takip etmek ve dijital avatara yansıtmak için çeşitli güncellemelere sahip olacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce bu tarz bir virüs uyarısı aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir