Binance Stablecoinlere Desteğini Kesiyor

Binance Stablecoinlere Desteğini Kesiyor

0

Binance, kripto para dünyasında en büyük borsaların başında gelmekte. Dev şirket bugün stablecoin desteği için kritik bir karar aldı. Alınan kararın piyasayı nasıl etkileyeceği öngörülemese de şirket açıklama yaptı. Açıklamasında ise kullanıcılar için bu tarz bir adım atıldığı belirtilmekte. Binance Stablecoinlere Desteğini Kesiyor!

Binance Stablecoinlere Desteğini Kesiyor! USDC, USDP ve TUSD, BUSD’a Dönüştürülecek!

Binance Stablecoinlere Desteğini Kesiyor

Kripto para piyasası geçtiğimiz yaz aylarının başında büyük bir çöküş yaşadı. En şok etkisi yaratan ise LUNA’nın pazardan silinmesi oldu. Ardından Bitcoin’de de ciddi düşüş gördük. Yaşanan bu düşüşler sonrasında Bitcoin 2 yıl önceki seviyelerine gelmiş durumda.

Bunun yanında Binance önlem amacı ile çekim işlemlerini geçici olarak askıya aldı ancak başarılı olamadı. Hatta işler daha da kötüye gitti. Ardından kısa bir süreliğine toparlanma süreci olsa da beklenen seviyelere ulaşamadı. Ayrıca son günlerde Bitcoin 20 bin barajının altında bulunmakta.

Bugün alınan kararın ardından Binance 29 Eylül saat 06:00 itibariyle 3 rakip stablecoin birimine desteği kesecek. Hesaplarında USDC, USDP ve TUSD olan kullanıcıların ise tüm bakiyeleri şirketin kendi istikrarlı coini BUSD’a dönüştürülecek.

Dolayısıyla Binance, 52 milyar dolarlık USDC’yi, 1 milyar dolarlık TUSD ve 945 milyon dolarlık USDP’yi, yani toplamda 54 milyar dolara yakın bir parayı BUSD’ye aktaracak. Bu sayede Tether’in stablecoin pazar hacminin yüzde 44’üne sahip olan zirvedeki USDT’si karşısında çok daha güçlü bir konuma oturacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca daha önce kripto para satın aldınız mı? Ek olarak görüşlerinizi yorumlar kısmından veya Diyobi Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir