1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Yeni TikTok Özelliği İle İş Aramak Kolaylaşıyor!

Yeni TikTok Özelliği İle İş Aramak Kolaylaşıyor!


Popüler sosyal medya platformlarından TikTok yeni bir özellik ile geliyor. Artık Contra platformu, TikTok Jump ile birlikte TikTok’ta. Yeni TikTok Özelliği İle İş Aramak Kolaylaşıyor!

Yeni TikTok Özelliği İle İş Aramak Kolaylaşıyor!

Yeni TikTok Özelliği İle İş Aramak Kolaylaşıyor!

Tiktok, serbest çalışanların bir numaralı kullandıkları popüler freelance platformu Contra ile iş birliği yaptı. Söz konusu platform Contra, Haziran ayında aktif olan mini uygulama entegrasyonu Jump ile birlikte gelecek. Contra sayesinde kullanıcılar özgeçmişleri ve portföyleri gibi kişisel bilgilerini TikTok hesaplarına bağlayabilecekler.

TikTok Jump, içerik üreticilerin takipçileriyle daha sorunsuz ve hızlı etkileşim kurabilmelerini sağlamakta. Bu uygulamaya “mini uygulamalar” denilmekte. Örnek olarak bir eğitmen, Quizlet uygulaması ile küçük çaplı test soruları hazırlayıp TikTok hesaplarında paylaşabilmekte. Şirket ek olarak Breathwrk, Wikipedia, StatMuse ve Tabelog gibi hizmetleri desteklemekte.

Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, Contra platformundaki hesaplarını doğrudan TikTok’a bağlayabilecekler. Kullanıcıları içerik üretici olarak profillerine ekleyecekleri “Portföyümü Görüntüle” butonu ile çalışmaları video paylaşım uygulamasında sergileyebilirler. Daha sonra ise takipçiler, eklenilen bağlantıya tıkladıklarında doğrudan Contra’daki profili görüntüleyebilecekler. Bu sayede portföye, sağlanılan hizmetlere ve özgeçmişe hızlıca ulaşabilecekler. Ek olarak ortak çalışma isteği de gönderebilecekler. Sonuç olarak kullanıcılar yeni iş imkânlarına TikTok üzerinden hızlı bir şekilde ulaşabilecekler.

Söz konusu ortaklık TikTok’un insanlar arasındaki etkileşimi artırmasının yeni bir parçası olmakta. Ayrıca TikTok, bu hafta iOS 15’in SharePlay özelliğini de desteklemeye başlamakta. Artık kullanıcılar “Bizim İçin” sayfası ile birlikte video izleyebilecekler.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap