WhatsApp’tan Türkiye’ye Özel Açıklama! Gizlilik Politikası

WhatsApp’tan Türkiye’ye Özel Açıklama! Gizlilik Politikası

0
WhatsApp’tan Türkiye'ye Özel Açıklama

WhatsApp’tan Türkiye’ye Özel Açıklama! Geçtiğimiz hafta içerisinde gizlilik politikasında yapmış olduğu değişiklik sonrasında büyük tepki çeken ve bu durumla ilgili soruşturma başlatılan WhatsApp, Türkiye’deki kullanıcılara ”Gizliliğinizi korumaya kararlıyız” başlığı ile durum mesajları yayınlamaya başladı.

Şirket yetkilileri konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

WhatsApp’tan Türkiye’ye Özel Açıklama!

WhatsApp’tan Türkiye'ye Özel Durum

WhatsApp, Türkiye’deki kullanıcılarını kaybetmeye başlaması sonrasında bu tarz bir adım atma kararı aldığı görülüyor. WhatsApp’ın Durum bölümünde kullanıcıların karşısına çıkan bilgilendirme mesajları sırasıyla şu şekilde;

– Kişisel sohbetleriniz uçtan uca şifreli oldukları için WhatsApp bunları okuyamaz ve dinleyemez.

– WhatsApp paylaştığınız konumu göremez.

– WhatsApp kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz

KVKK ve Rekabet Kurulu tarafından başlatılan soruşturmalar devam ederken, WhatsApp’ın yayınlamış olduğu bu durum mesajları ile kullanıcıların aklına takılan ve sıkça gündeme getirilen “mesaj okuma” gibi konularda açıklamalar yaptığı görülüyor. Yinede bir çok kullanıcı WhatsApp’ı silip diğer platformlara, tabiri caizse göç etmeye devam ediyor.

Peki siz WhatsApp’ın Durum yayınlaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak WhatsApp’ın gündemde olduğu konu ile ilgili fikirlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir