WhatsApp’tan Türkiye İçin Açıklama Geldi!

WhatsApp’tan Türkiye İçin Açıklama Geldi!

1

Son zamanlarda yaptığı gizlilik sözleşmesi ile gündemde yerini alan WhatsApp, kafaları karıştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu‘nun yaptığı açıklama ile, sözleşme güncellemesi Türkiye için zorunlu olmayacak denilmekte. Fakat WhatsApp’tan şaşırtan bir cevap geldi. Habertürk’ün yaptığı özel habere göre uygulama yetkilileri, henüz kesin kararı vermediklerini açıkladı. WhatsApp’tan Türkiye İçin Açıklama Geldi!

WhatsApp’tan Türkiye İçin Açıklama Geldi!

WhatsApp'tan Türkiye için Açıklama Geldi!

Rekabet Kurumu’nun yaptığı açıklamaya göre WhatsApp’ın veri paylaşımı şartı içeren sözleşmen Türkiye’de geçerli olmayacak. Ayrıca da sözleşmeyi kabul edenlerin de bu şartlardan muaf olacağını söylenmekte. Ama WhatsApp’tan gelen yeni açıklama kullanıcıları şaşkına soktu.

WhatsApp yetkilileri gizlilik sözleşmesi hakkında Türkiye için yaptıkları açıklamada ”Güncellemenin Türkiye’yi kapsamayacağına dair kesin kararımız henüz bulunmuyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca WhatsApp’ın yetkililerinin açıklamasına göre, ilgili makamlarla görüşmeler devam etmekte.

Rekabet Kurumu’ndan WhatsApp’ın yaptığı açıklama öncesinde basın duyurusu gelmişti.

Rekabet Kurumu‘nun Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp soruşturması hakkında yaptığı basın duyurusu:

WhatsApp’ın, veri paylaşımını içeren kullanım koşullarının ve gizlilik ilkesinin güncellenmesi ve bunların kullanıcıları tarafından onaylanmasını istemesi sonrasında 11.01.2021 tarihinde Rekabet Kurumu tarafından söz konusu güncellemeye ilişkin geçici tedbir kararı alınmıştı.

Müteakiben WhatsApp tarafından planlanan güncelleme, küresel çapta, 15 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenmiştir. Rekabet Kurumu tarafından alınan tedbir kararı ve yapılan incelemeler sonrasında WhatsApp tarafından veri paylaşımını içeren söz konusu güncellemenin; onaylayan kullanıcılar dâhil olmak üzere, Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceği tarafımıza bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Şu anda hala tam olarak net bir bilgi söz konusu değil. Gelecek olan açıklamalar dört gözle beklenmekte…

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Bu haberler çıktığından beri telegrama bir sürü kullanıcı geçti. Bence Whatsapp bu adımı ile hata yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir