WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

0

Popüler sosyal medya uygulaması WhatsApp geçtiğimiz aylarda kullanıcıları için sözleşme sundu Söz konusu kullanıcı sözleşmesi için verdiği süre haftaya doluyor. Yeni kullanıcı sözleşmesi konusunda kararlılığını sürdürmekte ısrarcı. Fakat sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıları için hala ne tür yaptırımda bulunacağı biilgisini vermedi. WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Son Gün 15 Mayıs

WhatsApp Kullanıcı Sözleşmesi İçin Sona Gelindi!

Popüler şirket, Aralık 2020’de yeni sözleşme ile ilgili açıklama yaptı. Yaptığı açıklamadan sonra kullanıcıları tarafından sert eleştirilere maruz kalmıştı. Hükümetlerin ve özellikle de kullanıcıların tepkisini çeken söz konusu olayın ardından, geri adım atmak zorunda kaldı.

Facebook çatı şirketine ait olan uygulama, Aralık ayından beri yaklaşık olarak 150 milyon aktif kullanıcıya sahip. Fakat yeni sözleşme duyurulduktan sonra söz konusu WhatsApp uygulamasını silen kullanıcıların çoğu uygulamayı tekrar yüklediler.

WhatsApp sözcüsü, “WhatsApp’ın yenilenen kullanıcı sözleşmesi hakkında bilgilendirdiği kullanıcıların büyük çoğunluğu güncellemeyi kabul etti. Uygulamamız büyümeye devam ediyor. 15 Mayıs’ta sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılara herhangi bir yaptırım uygulanmamakta.” ifadelerini kullandı.

Yakın zaman içinde söz konusu sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcıların uygulamanın bazı özelliklerini kullanamayacağı tahmin ediliyor. WhatsApp’ın, 2016 yılında değiştirilen gizlilik politikası sayesinde telefon numaraları ve cihaz bilgileri gibi belirli hassas verileri Facebook ile paylaşma durumu mevcut.

Bazı kullanıcılar, WhatsApp’ın kurallar uygulaması halinde Facebook’a ait hiçbir ürünü kullanmayacağını söylüyor. Facebook, Apple ile veri gizliliği konusunda sorun yaşıyor. Ayrıca hem kullanıcı sözleşmesi hem de diğer uygulamalardan veri elde etme ile ilgili çalışmalarına devam etmekte.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp uygulamasını kullanmakta mısınız? Alt kısımdan yorum yaparak görüş ve düşüncelerinizi bizlerle ve okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir