WhatsApp’ta gizlilik kontrolleri artıyor! İşte yeni özellik

WhatsApp’ta gizlilik kontrolleri artıyor! İşte yeni özellik

0

WhatsApp, yeni bir uygulama içi gizlilik kontrolü sunmaya hazırlanıyor. Yeni özellik kapsamında kullanıcıların Durum güncellemelerini gizleme seçeneği sunacak. Böylece Durumlarınızı görebilecek kişileri seçebileceksiniz.

WhatsApp Durum güncellemelerini gizleyin

WhatsApp bir süredir Durum özelliği aracılığıyla 24 saatlik metin, fotoğraf ve video paylaşmaya olanak tanıyor. Şu anda Durumu paylaşmadan önce görebilecek kişileri seçebiliyorsunuz. Bu ayarı belirli kişileri dahil ederek veya listeden çıkararak yapabiliyorsunuz. WhatsApp bu gizlilik ayarını detaylandırmak istiyor.

WhatsApp artık doğrudan Durum oluşturma ekranında görüntüleme seçeneklerine yer verecek. Durum gizliliği ayarı sayesinde rehberinizdeki belirli kişileri çıkarabilir veya yeni kişiler ekleyebilirsiniz. Bu da durumu paylaşmadan önce hızlı kontrol sağlayacak.

İlk aşamada Android‘deki WhatsApp beta kullanıcılarına sunulan bu özellik, durumu paylaşmadan önce kullanıcıya durum gizliliği ayarını gösterecek. Kullanıcılar isterlerse paylaşım yapacakları listeyi değiştirebilecek.

Bu küçük değişiklik, durum paylaşırken gizlilik kontrolünü öne çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca kullanıcıların, paylaşımlarını görebileceği kişileri seçmesine olanak tanıyor.

İsteğe bağlı hatırlatma ve durum gizliliği ayarı şu anda beta testinde. Özellik kullanıcılardan olumlu dönüşler alırsa daha fazla WhatsApp kullanıcısına sunulacak.

Öte yandan Instagram ve WhatsApp arasındaki entegrasyon da artıyor. Instagram, çapraz paylaşım seçeneği olarak Facebook’un yanı sıra WhatsApp’ı da entegre etmeye hazırlanıyor. Şu anda Instagram kullanıcıları hikayelerini Facebook’ta paylaşabiliyor, ancak WhatsApp’ta paylaşım desteği sunulmuyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

Kaynak: https://shiftdelete.net/whatsapp-durum-gizleme

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir