İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp’tan Gizlilik Kişiselleştirme Özelliği!

WhatsApp’tan Gizlilik Kişiselleştirme Özelliği!


Anlık olarak en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yeni özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmekte. Ayrıca WhatsApp’ı dört farklı cihazdan kullanma imkanı gelmişti. Şimdi ise uygulama, gizlilik ayarlarında değişikliğe gitmekte. Yapılamkta olan çalışmaya göre, WhatsApp bilgilerini kime göstermek istediğiniz kişiselleşebilecek. WhatsApp’tan Gizlilik Kişiselleştirme Özelliği!

WhatsApp’tan Gizlilik Kişiselleştirme Özelliği!

WhatsApp'tan Gizlilik Kişiselleştirme Özelliği

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sızıntıya göre beta aşamasındaki geliştirmede Harici Kişilerim özelliği gelmekte. Bundan sonra Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse seçenekleri olacak. Instagram’da bulunan yakın arkadaşlarım gibi artık WhatsApp‘ta da kimin ne görebileceğini seçebileceksiniz. Söz konusu özellik pek çok kişi tarafından şimdiden olumlu karşılandı.

Meta çatısı altında faaliyet gösteren anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, web (masaüstü) versiyonu için uygulamaya geçecek dört yeni özelliğini duyurdu.

İşte yeni gelen dört yeni özellik:

Foto Düzenleyici

Popüler mesajlaşma uygulamasına yeni gelen özellik ile birlikte WhatsApp’a masaüstünden girildiğinde fotoğraf düzenlemek mümkün olacak. Yani fotoğrafın üzerine yazı yapıştırılıp fotoğraf düzenlenebilmekte.

Söz konusu özellik daha önce mobil versiyonda kullanılmaktaydı. Ancak ilk kez masaüstü versiyonda kullanıma sunuldu.

Çıkartma Önerisi

Uygulamaya gelen bir diğer özellik ise, kullanıcıların mesajlaşma sırasında konuşma metnine uygun olarak çıkartma önerisi alabilmesi oldu.

Kişiler konuşmaları sırasında önerilen sticker’ı (çıkartma) seçerek daha hızlı yazışabilecek.

Web Sürüme Uçtan Uca Şifreleme

WhatsApp tan Gizlilik Kişiselleştirme Özelliği

Hepinizin bildiği üzere WhatsApp mobilde uçtan uca şifreleme yöntemi bulunmakta. Yeni gelen özellik ile bu güvenlik uygulaması masaüstü versiyonlarda da faaliyete geçeceği açıklandı.

Bu özellikle beraber WhatsApp, masaüstü sürümünde gelen bağlantı linklerinin önizlemesini kullanıcılarına sunarken, kişilerin linke tıklamadan önce bilgi almasına olanak tanıyacak.

Çevrimdışı Mesajlaşma Özelliği

Bununla birlikte kullanıcılar artık telefonlarını çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan mesaj gönderip, alabilecekler.

‘Herkes İçin Sil’ Sınırsız Olacak

Gelen güncellemeler ile birlikte mesajlaşma uygulamasının yakın zamanda sohbetlere ‘Herkes için sil’ özelliğinin süresini sınırsız yapacağı belirtilmekte. Normalde özellik ilk geldiğinde herkes için sil özelliğini kullanma süresi ilk 7dk ile sınırlıydı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap