1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. WhatsApp’a Yeni Gizlilik Özelliği Geliyor!

WhatsApp’a Yeni Gizlilik Özelliği Geliyor!


Kullanıcıların gözdesi olan mesajlaşma platformu WhatsApp yeni bir özellik ile karşımızda. Platform, gizlilik önlemlerini bir üst seviyeye taşıyacak olan özellik ile gelmeye hazırlanıyor. WhatsApp’a Yeni Gizlilik Özelliği Geliyor!

WhatsApp’a Yeni Gizlilik Özelliği Geliyor!

WhatsApp'a Yeni Gizlilik Özelliği Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulamalarından ilk sırada olan platform Whatsapp yeni bir haberle daha gündemde. Şimdi ise platform kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özellik ile gelmeye hazırlanıyor. Söz konusu yeni özellikle birlikte kişi listenizde bulunmayan kullanıcıların son görülmenizi görmesinin önüne geçilmiş olacak.

Platform, geçtiğimiz günlerde Son Görülme (Last Seen) özelliğini belirli kişilerden gizlemenizi sağlayan bir özelliği test etmeye başlamıştı. Şimdi ise bu yeni özelliğe ek olarak rehberinizde yer almayan kişilerin son görülmenizi takip etmesini daha zor hale getirmeye karar verdi.

WABetaInfo, WhatsApp’ın yeni dönemde son görünme özelliğini varsayılan olarak ‘Kişilerim’ olarak seçeceğini açıkladı. Bu sayede kullanıcı ayarlara girerek son görülmesini kimlerin takip edeceğini seçmezse varsayılan olarak yalnızca kişilerine açık olacak. Ancak son görülmesini herkese açmak isterse bu durum -şimdilik- değişiklik göstermeyecek. Ayrıca platformun bu yeni özelliği geliştirmesinin kullanıcıların kullanım alışkanlıklarını gözleyen üçüncü parti uygulamalar olduğu düşünülmekte. Ancak şimdilik WhatsApp, kullanıcıların son görülmesini herkese açmasını engellemiş değil. Buna rağmen ilerleyen günlerde son görülmelerini sadece kişilerine açmalarına yardımcı olabilir.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yorum Yap