WhatsApp Web’de Çıkartma Artık Yapılabilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

WhatsApp Web’de Çıkartma Artık Yapılabilir!

0

Popüler dijital mesajlaşma uygulamasının web sürümü de mevcut. Kullanıcılar geliştirilen yeni özellik sayesinde platformu web üzerinden kullananlar için çıkartma oluşturma özelliğini aktif etti. WhatsApp Web’de Çıkartma Artık Yapılabilir!

WhatsApp Web’de Çıkartma Artık Yapılabilir!

WhatsApp Web’de Çıkartma Artık Yapılabilir!

Hayatımıza internet girdiğinden beri mesajlaşma alışkanlıklarımız da değişti. Önceden sadece SMS kullanırken şimdi neredeyse artık sadece sosyal medya platformlarını kullanıyoruz. Whatsapp platformu da bu platformlardan bir tanesi olarak karşımızda. Ek olarak platformu yalnızca mobil sürümde değil, web sürümünde de kullanabiliyoruz. Şirket de web sürümünü geliştirerek kullanıcılarını mutlu etmeye devam ediyor.

Şirket web sürümüne bir yenilik ekledi ve çıkartma oluşturma özelliğini devreye soktu. Kullanıcılar artık web sürümünü üzerinden kolay bir şekilde çıkartma oluşturabilecekler. Peki web sürümünde nasıl çıkartma oluşturulur?

İlk olarak sohbet ekranın sol altında yer alan gülücük butonuna tıklıyoruz ve iki yanındaki çıkartma logosuna basıyoruz. Bu bölümde yukarıda karşınıza Oluştur butonu çıkacak. Sonra da bu butona tıklıyoruz. Daha sonra ise bilgisayarınızdan çıkartma oluşturmak istediğiniz görseli seçerek Tamam butonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkartma oluşturmak istediğimiz görsel gelecek. Ayrıca yukarıdaki butonlar ile çıkartmaya yazı ve çizim ekleyebilmekte ve en sağdaki buton aracılığı ile ters çevirebilirsiniz. Ancak çıkartmanızın belli bir kısmını almak istiyorsanız makas butonuna basmalısınız. Daha sonraki aşamadaki görselde çıkartma olarak almak istediğiniz yeri seçmeniz yeterli. WhatsApp’ın algoritması görselde beyaz olan alanları göz ardı ederek ilgili kısmı sizler için işaretleyecek. Bu aşamada tek yapmanız gereken sağ alttaki oka tıklamak ve çıkartmanızın son halini görüntülemek olacaktır.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap