Volvo Güvenlik Testleri Gerçekleştirdi! Araçları Attılar

Volvo Güvenlik Testleri Gerçekleştirdi! Araçları Attılar

0
Volvo Güvenlik Testleri

Yeni gerçekleştirilen testler sırasında Volvo, otomobillerini 30 metre yükseklikten atıyor. Bu işlemin gerçekleşmesinin nedeni ise kurtarma ekipleri olay esnasında değişik senaryolara karşı hazır olmasını sağlamak. Volvo güvenlik testleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Otomobil sektöründe güvenlik konusu açıldığı zaman ilk akla gelen firmalardan bir tanesi kesinlikle Volvo’dur. Daha önce emniyet kemeri gibi teknolojileri de geliştiren firma da olmuştu. Bu alanda bir namı olan otomobil üreticisi, çalışmaya devam ediyor. 

Volvo’nun güvenlik merkezinde gerçekleştirilen testlerde alışılmadık durumlarda ya da uç senaryolarda da kurtarma ekiplerinin hazır olması amaçlanıyor. Bu nedenle yaratılan durumlar içerisinde pekte istemediğimiz şey olan, 30 metreden yepyeni arabaları atmak bulunuyor.

Volvo güvenlik testleri! Gerçek kazalara hazırlık

Yapılmakta olan Volvo’nun bu testlerindeki amaç, söz konusu olabilecek çarpışma senaryosunu canlandırarak araçların nasıl etkileneceğini gözlemlemek.

Volvo’nun bu çalışmalarındaki amaç, herhangi bir çarpışma senaryosunu canlandırarak araçların nasıl etkileneceğini görmek. Bu testlerin bir kısmında oldukça sıradan vakalar canlandırılsa da bazen de çok sıra dışı durumlara hazırlanmak gerekiyor.

Gerçekleşen kazaların birçoğunda öncelikli amaç aracın içerisinde bulunan yaralı varsa onlara ulaşmaktır. Bu duruma benzer pek çok kazada ise aracın içindeki yaralıların kurtarılabilmesi için 1 saatlik bir zaman gerekiyor. Firma da bu zaman üzerinde çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Volvo’nun Trafik Kazaları Araştırma Ekibi’nden kıdemli araştırmacı Hakan Gustafson, “Yıllardır İsveçli kurtarma ekip yakından çalışıyoruz.” dedi. Gustafson, “Hepimizin hedefi aynı, herkes için daha güvenli yollar. Kimsenin en ciddi kazaları yaşamamasını diliyoruz ama bütün kazalar önlenebilir değildir. O nedenle en ciddi kazalar olduğunda hayat kurtaracak metotların olması önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir