Volvo Elektrikli SUV! Yeni Proje Planlanıyor

Volvo Elektrikli SUV! Yeni Proje Planlanıyor

0

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sonrasında otomotiv sektörü hafif hafif yeniden hareketlenirken bu hareketlenmede elektrikli araç üretimi önemli yere sahip durumda. Bu süreçte iki yeni Volvo elektrikli SUV modeli geliştirilmesi planlanıyor.

2020’nin başlarında ortaya çıkan virüsten ilk ve en ağır etkilenen sektörler arasında yer alan otomotiv pazarı normale dönmeye başlıyor. Firmalar da maliyetleri azaltmak ve süreyi kısaltmak ellerinden geleni yapıyor. 

Bu dönemde sektördeki firmaların stratejilerinde de değişiklikler olabiliyor. Bu değişiklikler genelde elektrikli modellere geçişi destekleyecek yönde oluyor. Volvo da en geç 2025’e kadar elektrikli otomobil üretmeyi amaçlıyor.

Volvo elektrikli SUV üretecek

Volvo Elektrikli SUV! Yeni Proje Planlanıyor

Volvo Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Robin Page, firmanın planları hakkında röportaj verdi. Elektrikli araçlara odaklanmalarının portfolyolarını genişletmeye yardımcı olacağını ve diğer segmentlerde de yeni fırsatlar elde edebileceklerini belirtti.

Page açıklamalarında Elektrikliye geçiş bize arabaların ne olduğunu tekrar düşünme fırsatı veriyor. Sadece şimdiye kadar yaptıklarımızı tekrar tekrar yapmaya değil, daha büyük ve daha küçük araçlarda yeni fırsatlar aramaya da açığız. Tasarım ekibi olarak daima bariz olanın ötesini keşfediyoruz ve tabii ki elektrikli araçlar da aerodinamik ve insanların yer ihtiyacını dengelemek için önümüze yeni fırsatlar ve meydan okumalar çıkarıyor.” ifadelerini kullandı.

Page, aynı zamanda müşterilerinin taleplerini de göz önünde bulunduruyor: Bir SUV. Daha fazla sürüş yüksekliği, yüksek tavan ve kullanımındaki serbestlik bu araçları pek çok sürücünün tercihi haline getiriyor. Page“Geleceğin karmaşık haline geldiği nokta SUV dünyası çünkü geleneksel SUV yüksek sürüş noktası ve çatıyla ilişkilidir. Elektriklilere geçerken tabii ki fiyat aralığı ve aerodinamikler esas noktalar hale geliyor. Volvo karakteristiklerini, teknolojiyi kullanarak SUV’lerle birleştirip sürdürülebilirlik ve CO2 hedeflerimizi tutturmanın yollarını aryıoruz.” dedi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir