Uzayda Yaşam Mümkün Olabilir! Venüs’teki Bulgular
 1. Anasayfa
 2. Uzay

Uzayda Yaşam Mümkün Olabilir! Venüs’teki Bulgular

0
Uzayda Yaşam Mümkün Olabilir

Uzayda yaşam mümkün mü? bilim insanları bu konuda büyük bir adım atmış olabilir. En sıcak gezegen olarak bilinen Venüs’te yaşamak yeni bilgiler doğrultusunda hayal olmaktan çıkabilir. Kısa süre önce yapılan bir açıklama bilim dünyasını heyecanlandırdı. Venüs ile ilgili çok önemli bir basın toplantısı düzenleneceği de açıklandı.

Söylenen konu hakkında mevcut durumda bir bilgiye sahip değiliz. Açıklama yapılması beklenen bilgilerin bilim dünyasındaki seçkin gazetecilerle paylaşıldığı biliniyor fakat bu bilgileri duyurmak şimdilik yasak.

Uzayda yaşam mümkün mü? Venüs’te yaşamak için neler gerekli?

Venüs Güneş Sisteminde Güneş’e uzaklık bakımından ikinci sırada. Bu gezegende yanıcı ve zehirli olan fosfin bileşeni olduğu anlaşıldı. Bu bileşen, yaşamın olduğu yerde görülen bir bileşen olarak biliniyor.

Teleskoplar tarafından tespit edilen fosfin, “biyolojik imza” olarak da isimlendiriliyor. Nature Astronomy dergisinde yayımlanacağı söylenen bu çalışmaya MIT, Cardiff Üniversitesi ve Manchester Üniversitesi katkıda bulundu.

Araştırmacılar, Venüs’te tespit edilen fosfin miktarının canlı yani yaşam içeren kaynaklardan olduğunu söyledi. Konu hakkında kesin konuşabilmemiz için basın açıklamasını beklememiz gerekiyor.

Bu konuya ilişkin bir video yayımlandı. Eğer araştırmacıların elde ettiği bulgular doğruysa Venüs’te yaşamak mümkün olabilir. Ama halen daha net bir şey söyleyemiyoruz. Çünkü yaşam olmama ihtimali de bulunuyor ve bunun için bilim insanlarının yapacağı açıklama önem teşkil ediyor.

Siz Venüs’te yaşam ihtimali hakkında ne düşünüyorsunuz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir