Twitter ve TikTok Türkiye’ye Temsilci Atadı!

Twitter ve TikTok Türkiye’ye Temsilci Atadı!

1

Twitter, sosyal medya düzenlemesi kapsamında Türkiye’ye temsilci atayarak resmi olarak şirket oldu. Türkiye temsilcisi olarak Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Limited Şirketi Kevin Cope‘u seçti. Twitter ve TikTok Türkiye’ye Temsilci Atadı!

Twitter ve TikTok Türkiye’ye Temsilci Atadı!

Twitter ve TikTok Türkiye'ye Temsilci Atadı!

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanan İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’nde yer alan bilgiye göre; Twitter’ın Türkiye’deki merkezi İstanbul Levent Kanyon‘da hizmet vermekte. Bunun yanında Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Ltd. Şti.; Habertürk’ten Necdet Çalışkan’ın haberine göre ABD’nin Delaware eyaletinde bulunan T.I. Redwing LLC adlı şirket tarafından, 10 bin TL’lik sermaye ile kurulmuştu.

Twitter İnternet İçerik Hizmetleri Ltd. Şti.’nin faaliyet alanları İstanbul Ticaret Odası’nın kayıtlarında şu şekilde yer alıyor;

“Twitter grubunun global faaliyetleri, ürünleri, idari ve işletmesel süreçleri ile ilgili olarak stratejik, mali, pazarlama, üretim, iş süreçleri, regülasyon, içerik, proje vb. konularında destek sağlamak, yukarıda sayılan her türlü konuda diğer teknik, profesyonel destek, danışmanlık ve hizmet faaliyetlerini yürütmek; internet ve bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmek; ayrıca internet hizmetleri ve uygulamalarını geliştirmek; internet reklamcılığı da dahil olmak üzere reklamcılık ile ilgili her türlü ürün ve hizmet için doğrudan veya dolaylı olarak satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunma; yazı, işaret, sembol, resim, fotoğraf, video, ses dahil. Fakat bunlarla sınırlı olmaksızın kullanıcılar tarafından meydana getirilecek içerikler ile ifade ve gönderilerin internet ortamına aktarılmasına ilişkin internet siteleri, platformlar ve uygulamaları kurmak, bunları işletmek, yönetmek ve geliştirme. Fakat her türlü dijital ortamdaki her türlü içerik hizmeti faaliyetlerinde bulunma. Her türlü web portalı faaliyetlerinde bulunma; her türlü bilgisayar programlama faaliyetlerinde bulunma (uygulama, veri tabanı, sistem, veri tabanı, network, web sayfası vb. yazılımları ile müşteriye özel yazılımların kodlanması vb.). Şirket amacını gerçekleştirme için her türlü diğer iş ve işlemleri yapma durumu mevcut. Gayrimenkul alır, satar, kiralar bunlar üzerinde her türlü hakları tesis etme durumu var. İpotek alır, ipotek verir ve ipotekleri fek eder; her türlü hukuki, ticari, endüstriyel, finansal ve diğer işlemlerde ve taahhütlerde bulunabilir, sözleşmeler akdedebilir.”

TikTok’un da Türkiye Temsilcisi belli oldu

Türkiye’ye temsilci atayan tek sosyal medya uygulaması Twitter değil, TikTok da dahil oldu. TikTok, Türkiye temsilcisi olarak İrlanda’da yaşayan Cormac Patrick Keenan seçti.

Peki konuyla ilgili sizler ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 24 Nisan 2021

  İyi bakalım tam olarak nedir bilmiyorum ama heralde iyi bişe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir