Instagram Reels Reklam Özelliği! Yeni Adım Atıldı
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri

Instagram Reels Reklam Özelliği! Yeni Adım Atıldı

+ - 1

Ülkemizde popüler olan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram reklam özelliğini genişletiyor. Söz konusu reklamları Reels için de kullanıma sunmayı planlamakta. Ayrıca şirket, çıkartmalaırın arasına reklamları koymak adına çalışmaları başlattı. Instagram Reels Reklam Özelliği! Yeni Adım Atıldı

Instagram Reels Reklam Özelliği! Yeni Adım Atıldı

Instagram Reels Reklam Özelliği! Yeni Adım Atıldı

Günümüzde popüler hale gelen Reels’e Instagram reklam eklemekte. Söz konusu olayla ilgili açıklama yapan şirket ilk olarak özelliğin Almanya, Avustralya, Brezilya ve Hindistan’da test etmeyi düşünmekte. Ayrıca yakın zamanda bu özelliğin tüm dünyada aktif olma durumu mevcut.

Test aşamasında olan Reels’e eklenen reklamlar 30 saniye uzunluğunda olması planlanmakta. Bunun yanında ekran boyutunun farklılaşmasından dolayı reklamların hikayelere benzeyebilme durumu var. Ayrıca söz konusu bu reklamlara kullanıcılar yorum yapabilecek, beğenebilecek, kaydedebilecek ve paylaşabilecek.

Haberimize konu olan Reels reklamları pek te sürpriz değil. Şirket sonuç olarak gelirlerini reklamlardan karşılamakta. Tüm bunların yanında Instagram’ın atmış olduğu bu adım kullanıcıları uygulamadan uzaklaştırma ihtimali de mevcut. Instagram’ın başkanı konumunda bulunan Adam Mossery geçtiğimiz aylarda bu özellik hakkında memnuniyetsizliğini belirtti.

Aynı konu hakkında Facebook da adım attı. Benzer tarzdaki reklamların test işlemlerine başlanma durumu mevcut. Kullanıcıların bu durum hakkında nasıl tepki vereceği açıkçası çokça merak edilmekte, fakat bununla ilgili tepkiler henüz gelmiş değil.

Peki konuyla ilgili sizler ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 1 sene önce

    iyi yeni özellikler bitmiyor bitmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.