Türk Uzay İnsanı İsmi Twitter’da Gündem Oldu!
  1. Ana Sayfa
  2. Uzay

Türk Uzay İnsanı İsmi Twitter’da Gündem Oldu!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 9 Şubat günü yaptığı açıklamalarla Türkiye’nin önümüzdeki 10 yılı kapsayan uzay programı belli oldu. Ayrıca Ülkemizin bilimsel ve teknolojik alandaki konumunu güçlendirmek için atılan adımlar 10 hedeften oluşmakta. Üstelik Türk Uzay İnsanı İsmi Twitter’da gündem oldu.

Söz konusu program milli ve yerli hibrit roket ile Cumhuriyet’in 100. yılı 2023‘te Ay’a gidilmesinden, bir Türk vatandaşını uzaya göndermeye kadar kapsamlı hedefler içermekte. Ayrıca Erdoğan’ın yaptığı açık çağrılar ile daha da fazla anlam ve önem kazandı. Tüm Türkiye’yi meraklandıran açıklamalar sayesinde gözler buraya çevrildi. Bunun yanında 10 yıl içinde 10 hedef doğrultusunda ilerlenilmesi konuşulanlar arasında mevcut.

Türk Uzay İnsanı İsmi önerileri, Twitter’da gündem oldu

Türk Uzay İnsanı İsmi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında yaptığı açıklamalar arasında en dikkat çekeni hiç şüphesiz, uzaya bir Türk vatandaşı göndermek oldu. Şuanda kimin ilk olarak uzaya gönderileceği bilinmese de ülkemizden birinin gidecek olması gelecek için önemli.

Erdoğan, ayrıca uzaya gidecek ilk Türk için Türkçe bir isim bulunması için açık çağrı yaptı. Yapılan çağrıdan sonra Türkiye’nin gündemine oturan Milli Uzay Programı kapsamında, “TürkUzayYolcusunaİsimÖnerim” Twitter’da trend oldu.

İşte, Twitter’da Türk Uzay Yolcusuna gelen isim önerilerinden bazıları;

Peki bu paylaşılan isim önerileri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Sizin Türk uzay yolcusu hakkında isim önerileriniz var mı? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap