Tosuncuk, Artık Türkiye’de! Peki Ona Ne Olacak?

Tosuncuk, Artık Türkiye’de! Peki Ona Ne Olacak?

0

Çiftlik Bank’ın kurucusu, Tosuncuk lakaplı olan Mehmet Aydın uzun yıllar sonunda Türkiye’ye getirildi. Akıllarda bir soru var, Tosuncuk’un getirilmesinden sonraki olan bu süreçte neler olacak? Tosuncuk, Artık Türkiye’de! Peki Ona Ne Olacak?

Tosuncuk, Artık Türkiye’de! Peki Ona Ne Olacak?

Tosuncuk, Artık Türkiye’de! Peki Ona Ne Olacak?

Aradan geçen uzun zamandan sonra Çiftlik Bank’ın kurucusu olan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Türkiye’ye geldi. Artık Türkiye’de olan Mehmet Aydın‘ın gelişinin ardındaki süreçte neler olacak? 2018 yılında kurulan Çiftlik Bank, 100 bine yakın kişiyi toplamda 1 milyar 139 milyon 972 bin TL dolandırdı. Kurucusu olan Mehmet Aydın, insanları dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçmıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin Brezilya’daki Sao Paulo Başkonsolosluğu‘na teslim oldu.

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, Interpol‘ün en çok arananlar listesinde yer almakta. Ayrıca Mehmet Aydın 4 gün gözaltında kalacak. Aydın, dört günlük zaman süresinde sorgulanmakta ve sürenin dolduktan sonra idari işlemler başlamakta. 30 yaşındaki Aydın’ın ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘suç örgütüne üye olma’, ‘taahhüt vererek toplanan varlıkları aklama’, ‘bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle dolandırıcılık’ ve ‘suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ suçlarından toplamda 75 bin 260 yıl hapsi istenmekte.

Geçtiğimiz günlerde teslim olacağını çektiği bir video ile açıklamıştı. Ayrıca Aydın söz konusu olan videoda, şu ifadeleri kullanmıştı:

Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank’ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

“Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevilmekte ve benimsemekte. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye’nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.”

“Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım. Ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünmektesiniz? Alt kısımdan yorum yaparak bizlerle ve diğer okurlarımızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir