Çiftlik Bank Vurgunu Toplam Parası Açıklandı! Şok Olacaksınız

Çiftlik Bank Vurgunu Toplam Parası Açıklandı! Şok Olacaksınız

0

Geçtiğimiz hafta ülkemize getirilen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, verdiği ifade ile yeni detayları ortaya çıkarttı. Çiftlik Bank Vurgunu içerisinde tahmin edilen kar döngüsü, 2 milyar 971 milyon liranın çok üstündeymiş. Bunun yanında Tosuncuk, kullanıcılarından 1,5 milyar TL civarında para almış.

Çiftlik Bank Vurgunu

Çiftlik Bank Vurgunu

Mehmet Aydın, Türkiye’nin en büyük dolandırıcılıklarından birine imza attı. Dolandırıcılık sonrası 2 yıl boyunca kaçak yaşayan Aydın, kendi isteği ile teslim oldu. Haber kaynakları, Aydın’ın kolluk kuvvetlerine verdiği ifadenin yeni detaylarına ulaştılar. Edinilen bilgiler, Tosuncuk lakaplı Aydın’ın vatandaştan topladığı ve Bitcoin’den kazandığı parayı ortaya çıkardı.

Tosuncuk, herkesin illaki ismini duyduğu Çiftlik Bank isimli oluşumun kurucusu. Mehmet Aydın’ın iddiasına göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çiftlik Bank ile ilgili hatalı hesaplamalar yapmış. Ayrıca raporlarda yer alan 1 milyar 139 milyon lira toplandığına dair verilerin yanlış olduğunu söyleyen Aydın, toplanan paranın 1 milyar 500 milyon TL civarında olduğunu ifade etmekte. Kullanıcılarından topladığı parayı Bitcoin’e yatıran Aydın, parasını 10’a katladığını söylemekte.

Çiftlik Bank’ın toplam kar döngüsü, 2 milyar 971 milyon liranın kat kat üzerindeymiş

Mehmet Aydın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun hazırladığı bir raporda yer alan ve “Çiftlik Bank’ın toplam kar döngüsünün 2 milyar 971 milyon liranın üzerinde” olduğu ibarenin hatalı olduğunu belirtti. Ayrıca elde edilen karın çok daha fazla olduğunu söylemekte. Bunun yanında sorgulandığı dönemlerde mağdurların parasının ödenebileceğini söylediği ortaya çıkan Aydın, anlaşılan o ki teslim olurken tam da bu paraya güvenmekteydi.

Yaşanan bu gelişmeler hakkında siz ne düşünmektesiniz? Ayrıca alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir