TikTok’a Rakip Geliyor! Twitter Anlaşma İçin Adım Attı

TikTok’a Rakip Geliyor! Twitter Anlaşma İçin Adım Attı

0

TwitterShareChat‘i satın almak için harekete geçti. Sosyal medyanın mevcut uygulaması Moj ile Çin’in popüler kısa formatta video uygulaması TikTok‘a rakip olmayı, Twitter amaçlamakta. Bunun yanında şirkete 1.1 milyar dolarlık satın alma teklifinde bulunduğu ifade ediliyor. TikTok’a Rakip Geliyor!

TikTok’a Rakip Geliyor!

TikTok'a Rakip Geliyor

Hint sosyal medya ve sosyal ağ hizmeti olan ShareChat, 8 Ocak 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Ayrıca Twitter bir süredir sosyal medyada yatırımlarını arttırıyor. Yatırımı satın almaya dönüştürmek isteyen sosyal medya şirketinin, ShareChat’in sahip olduğu kısa biçimli video uygulaması Moj‘u uluslarası pazara taşıma ve TikTok’a rakip olma gibi hedefleri olduğu iddia ediliyor.

Söz konusu satın alma teklifinin yanı sıra 900 milyon dolarlık ek yatırım mevcut. Anlaşma ile ilgili görüşmelerin henüz bir kesinliği olmadığı bilgisi var. Ek olarak TechCrunch, her iki tarafından konuyla ilgili bir yorumda bulunmayı reddettiğini açıkladı.

2020 yılı içerisinde TikTok’u yasaklayan Hindistan’da Moj’un 80 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu iddia ediliyor. Bu kullanıcıları Twitter daha da arttırmak ve gelir kazanmak için bu hamleyi yaptı.

ShareChat aralarında Google‘ın da olduğu yatırımcılarla görüşmeye başladığı iddia edildi. Twitter’ın satın alma girişimiyle birlikte değerini artırmaya başladı. Bu fırsatı iyi değerlendirdiği konusunda birçok yorum ve haber mevcut.

Peki söz konusu durum ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Ayrıca daha önce TikTok kullandınız mı? Alt kısımdan yorum yaparak düşüncelerinizi bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Olurdu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  a_k_oldum
  Aşık Oldum
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden ilk siz haberdar olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir